تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

چیزی به اسم فمنیسم اسلامی وجود ندارد/ سقط ۳۰ هزار جنین در کشور تحت عنوان غربالگری

  • 21 آبان 1399 - 11:28


کارشناس مسائل زنان و خانواده با بیان اینکه چیزی به اسم فمنیسم اسلامی وجود ندارد و اسلام با فمنیسم جمع نمی‌شود، گفت: اگر اسلام کارآمدی ندارد، که دارد؛ پس چه نیاز به فمنیسم است؟


به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، فرشته روح افزا کارشناس مسائل زنان و خانواده در نشست جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران که با موضوع « نظام سلطه و بحران جمعیت و خانواده » برگزار شد، گفت: مسئله جمعیت و سند ۲۰۳۰ به هم پیوسته هستند. یکی از ارکان جمعیت، تعداد آن است و بر کیفیت جمعیت و معنویت جمعیت نیز کار فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی افزود: ما مخالف حقوق زنان نیستیم. بالا‌ترین حقی که خدا به یک زن داده است بحث مادری است. مادر شدن قبل از اینکه به فرزند ثمری برساند، به خودِ زن ثمر می‌رساند و مقام ایثارگری و عواطف و گمشده‌های وجود غریزه‌ی یک زن هویدا می شود. در اهمیت جایگاه مادری همین بس که مجرای به دنیا آمدنِ خلیفه الله، را خداوند مادر قرار داده است.

این کارشناس مسائل زنان گفت: جایگاه مادری با هجمه‌ کلانی رو به رو شده به این صورت که زن حتی اگر مادر شد، مادری نکند. اثر مخربِ استعمار، بر روی کشور‌ها واضح است و نیازی به توضیح ندارد.

روح افزا راه انداختن شعار‌های فرزند کمتر، اولویت تحصیل و شغل بر تشکیل خانواده و ازدواج سفید و فضاسازیِ در این خصوص از برنامه‌های دشمن در حوزه جمعیت و خانواده برشمرد و افزود: چرا باید ازدواج و فرزند آوری منوط به یک مدرکِ تحصیلی و نه تحصیل علم شود.

کارشناس حوزه زن و خانواده با تاکید بر اینکه علت رکود جمعیت در ایران اقتصادی نیست، اظهار کرد: سبک زندگی اسلام در خانواده‌ها اجرا نمی‌شود و از طرفی روابط عاطفی و فرزند پروری مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تحت عنوان غربال گری سی هزار جنین در ایران سقط می‌شود، تا حدود هزار نفر که ممکن است بیماری سندروم دان داشته باشند، غربال شوند، افزود: همچنین طبق گزارش وزارت بهداشت روزانه حداقل ۱۰ هزار جنین سقط می‌شود. این آمار صرفا بیانگر سقط‌ها غیر قانونی است.

وی فمنیست اسلامی را یک هجمه بزرگ به زنان دانست و اضافه کرد: چیزی به اسم فمنیست اسلامی وجود ندارد و اسلام با فمنیست جمع نمی‌شود. به هر روی اگر اسلام کارآمدی ندارد، که دارد؛ پس چه نیاز به فمنیست است؟ اگر در جایی فمنیست شکل می‌گیرد، علتش آن است که اسلام و قوانین اسلامی را نمی‌دانند.

کارشناس حوزه زن و خانواده به شرح حدیثی از حضرت زهرا (س) پرداخت و گفت: حضرت زهرا (س) می‌فرمایند: «زن مسلمان کسی است که مردی را نبیند و مردی نیز او را نبیند.» این سخن هرگز به معنای نفی مطلق فعالیت‌های اجتماعی زنان نیست؛ بلکه به منزله هشداری در منع نگاه‌های جنسیتی و شهوانی در جامعه ماست. ظهور و بروز زن بایستی انسانی باشد نه جنسیتی.

وی با بیان اینکه زندگی حضرت زهرا (س)، منبعی مختصر، اما غنی از الگوی اسلامی برای یک زن است و ما برای تبیین صحیح آن کم کاری کرده ایم، اظهار کرد: جریان فرهنگی هم نیاز به بصیرت افزایی دارد. چرا دانشجو در جریان سیاسی و فرهنگی ذوب میشود؟ به دلیل عدم بصیرت.

روح افزا با اشاره به اینکه جامعه‌ای که مسئولینش به جای الگو‌های حقیقی، سلبریتی‌ها را برجسته می‌کنند، به مردمش ظلم شده، اضافه کرد: زنان فرهیخته ما در این جامعه باید بتوانند در کنار علم و اشتغال، تشکیل خانواده و تربیت فرزند داشته باشند.

وی با بیان اینکه در نگاه فمینیستی، زن ابزار مرد است، افزود: ۹۰ درصد زنانی که فرزند خود را سقط می‌کنند، در سنین بالا به افسردگی و احساس گناه دچار می‌شوند.

روح افزا با تاکید بر اینکه دولت باید امکانات لازم جهت تسهیل افزایش جمعیت را فراهم سازد، بیان کرد: بحران جمعیت یک بحث امنیت ملی کامل و تمام عیار است.

کارشناس حوزه زن و خانواده گفت: طبق برنامه سلامت ایران WHO بیان می‌دارد که سن باروری در زنان ۴۸ سال است. در حالی که بعضا در کتاب‌ها و گاه در کلاس‌های درس، سن باروری را ۲۰ تا ۳۰ سال بیان می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگرچه غرب در مسائل حوزه‌ی علمی و تجربی پیشرفت کرده است، اما در بحث جامعه شناختی و بحث خانواده دچار افت شدیدی شده، تصریح کرد: در مسائل هویتی صرفا نباید به زن‌ها پرداخت و غلط‌ترین کار این است که هدف را زن‌ها در نظر بگیریم. باید روی هویت زن و مرد کار کرد.

روح افزا در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: سرکوب کردنِ جنبش‌های سوریه و عراق و یمن و همه‌ کشور‌های اسلامی نشان می‌دهد که دشمن معتقد است نباید صدای آزادی خواهی و ندایِ امام حسین علیه السلام به جایی برسد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها