• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

چیزی که آمریکا ما را با آن می‌ترساند، توخالی است

  • 06 آبان 1399 - 16:02


نایب‌رئیس مجلس با بیان اینکه آن چیزی که آمریکا ما را با آن می‌ترساند، توخالی است، گفت: کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا نماد بی‌ادبی در عالم هستند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سیّد امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، عصر امروز (سه‌شنبه ۶ آبان) در اختتامیه همایش «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» که با همکاری دانشگاه جامع امام حسین (ع) و دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با اشاره به جنایت‌های آمریکا در طول تاریخ و گسست‌های اجتماعی و اخلاقی و بی‌عدالتی‌ها در ایالات متحده آمریکا گفت: بر اساس سنت‌های الهی چنین جامعه‌ای پایدار نخواهد ماند.

وی افزود: وقتی مبنای یک جامعه و نظام، ارزشی و توحیدی نباشد، حتماً سقوط خواهد کرد و  سقوط آن هم بسیار ویران‌گر خواهد بود، چرا که وقتی ثروت و قدرت در مرکزیتی جمع شده باشد، وقتی که فروبپاشد، مثل کشتی بزرگی که در دریا غرق می‌شود، اطرافیان خود را هم دچار مشکل می‌کند.

نایب‌رییس مجلس، دو کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا را سنبل این کشور دانست و گفت: وقتی به قواره، دانش و ادب بایدن و ترامپ نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که چیزی برای عرضه ندارند.

وی افزود: یکی از آن‌ها، کاسب لات و دیگری سیاستمداری است که در زندگی خود و خانواده‌اش هیچ نگاهی به مردم دیده نمی‌شود. در واقع طبقه‌ای ممتاز شکل گرفته که قدرت را بین خود پاسکاری می‌کنند و مردم تماشاچی هستند. 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه رهبران آمریکا و کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری این کشور، مظهر بی‌ادبی در عالم هستند، خاطرنشان کرد: در گذشته، چهره‌های چون لینکلن و حتی آیزنهاور وجود داشت که با اینکه ظالم بودند اما دارای شخصیتی در تراز اداره جهان بودند، اما امروز کسانی آمده‌اند که از ابتدائیات یک انسان متعادل برخوردار نیستند، آن هم در اوج پختگی با تجربه زیاد، نه اینکه در سن جوانی که بگوییم این نحوه حرف زدن، ناشی از احساسات جوانی است.

نایب‌رئیس مجلس با بیان اینکه آن چیزی که ما را با آن می‌ترسانند، توخالی است، گفت: این خودباوری باید در ملت‌ها ایجاد شود. بسیاری از ملل جهان پرچمدار هستند و قیام ملت‌ها باعث خواهد شد چیزی از نام ایالات متحده آمریکا باقی نماند و این به زودی رخ خواهد داد.
انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.