تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

چین استفاده کانادا از مسائل حقوق بشر به عنوان ابزار سیاسی را محکوم کرد

  • 30 خرداد 1400 - 17:22


سخنگوی نمایندگی چین در مقر سازمان ملل در ژنو گفت، کانادا به‌دنبال استفاده از حقه همیشگی استفاده از حقوق بشر به‌عنوان یک ابزار سیاسی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک دیپلمات ارشد چین استفاده کانادا از مسائل حقوق بشری به‌عنوان یک ابزار سیاسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل را محکوم کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن»، «لیو یایین» سخنگوی نمایندگی چین در مقر سازمان ملل در ژنو گفت: «گروه کوچکی از کشورهای غربی از جمله کانادا بار دیگر در تلاش هستند که اطلاعات نادرست و دروغ‌هایی را با مقاصد سیاسی، علیه چین در شورای حقوق بشر مطرح کنند».

این دیپلمات چینی افزود: «این اقدام چیزی نیست، به‌جز حقه همیشگی آن‌ها در زمینه استفاده از حقوق بشر به عنوان یک ابزار سیاسی که توسط جامعه بین‌المللی رد خواهد شد و محکوم به شکست خواهد بود».

یایین در ادامه گفت دولت چین نسبت به سلامت مردم این کشور از جمله گروه‌های اقلیت در استان سین‌کیانگ متعهد است و به‌دنبال نحقق آرزو‌های آن‌ها برای زندگی بهتر است.

او متذکر شد: «استان سین‌کیانگ با تلاش بی‌وقفه توانسته است دستاورد‌های قابل‌ ملاحظه‌ای در زمینه اقتصادی، اجتماعی و مسائل حقوق بشری به دست آورد. در حال حاضر این استان، از ثبات اجتماعی، صلح و رفاه اقتصادی بهره‌مند است. مردم در این استان زندگی آرام و لذت‌بخشی دارند».

این دیپلمات چینی یادآور شد، دولت چین بارها از سفرای کشورهای غربی دعوت کرده از استان سین‌کیانگ دیدن کنند اما آن‌ها هربار بهانه آورده و این دعوت‌ها را رد کرده‌اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین نیز پیش‌تر گفته بود که آمریکا تلاش دارد بین چین و کشورهای مسلمان تفرقه بیاندازد. وی به آمریکا یادآور شد که ۶۴ کشور جهان از جمله ملل مسلمان چون ایران، سوریه، پاکستان و برخی دیگر در چهل و ششمین  نشست شورای حقوق بشر از چین حمایت کردند.

این دیپلمات چینی به سفر نمایندگان سازمان همکاری شانگهای، سفرا و دیپلمات‌های ۲۱ کشور به سین‌کیانگ اشاره کرد و گفت که آنها پس از دیدن اوضاع در منطقه سین‌کیانگ به این نتیجه رسیدند که اتهام‌ها علیه چین بی‌اساس است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها