تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

کادر درمانی استان سمنان در خط مقدم مبارزه با کرونا

  • 14 آبان 1399 - 18:48

سمنان- کادر درمانی استان سمنان ماه‌ها است که دور از خانه و خانواده ساعت‌های متمادی به درمان بیماران کرونایی مشغول هستند و در خط مقدم مبارزه با کووید۱۹، درس فداکاری می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، کادر درمانی استان سمنان ماه‌ها است که خستگی ناپذیر و فداکارانه در برابر ویروس منحوس کرونا ایستادگی می‌کنند، مردان و زنان غیور و پاک دلی که اگر نبود قلب و روحش پاکشان امروز شرایط استان سمنان از لحاظ بیماری کرونا به مراتب وخیم‌تر بود.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که هر کدام تقریباً نیمی از جمعیت استان را پوشش می‌دهند، استانی که بر سر راه کریدور شرق به غرب و بین دو استان مهم کشور یعنی تهران و خراسان رضوی قرار گرفته و سالانه میلیون‌ها تردد بین این استان‌ها را پذیرایی و میزبانی می‌کند و این امر کار مهار ویروس کرونا را دشوار ساخته است.

موضوع بعد اما قرارگیری در چهار راه شمال شرق کشور و راه ارتباطی بین استان‌های شمال نشین و جنوب نشین است که کار کنترل بیماری را به مراتب دشوارتر نیز ساخته است اما کادر درمانی و پزشکی این استان بدون توجه به این مسائل تنها یک فکر در سر دارند و آن هم فداکاری است.

کادر درمانی استان سمنان در مقابله با کرونا تا کنون دو شهید تقدیم ملت ایران اسلامی کرده است و حالِ دست کم پنج نفر از کادر درمانی خط مقدم مقابله با کرونا در سمنان و شاهرود وخیم است و این درد در صورتی ترمیم می‌شود که همه مردم به پروتکل‌های بهداشتی اهمیت داده و آن را رعایت کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها