کارشناس آمریکایی: حداکثر تا ۳ هفته دیگر آمریکا بدترین خیزش کرونای دلتا را تجربه خواهد کرد

  • 06 مرداد 1400 - 22:11


«اسکات گاتلیب» کمیسر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا پیش‌بینی کرد این کشور احتمالاً چند هفته دیگر با بدترین خیزش کرونا از نوع دلتا مواجه خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دکتر «اسکات گاتلیب»کمیسر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا امروز (چهارشنبه) پیش‌بینی کرد ممکن است این کشور در طی چند هفته با بدترین خیزش کرونای دلتا مواجه شود. 

وی در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» آمریکا اعلام کرد: نکته اساسی این است که واکسن شما را در برابر عفونت نفوذناپذیر نمی‌کند. برخی افراد حتی پس از واکسیناسیون هم دچار ابتلای خفیف و بدون علائم شده‌اند. 

گاتلیب در ادامه گفت: تصور من این است که بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم با نوع دلتا درگیر هستیم. فکر می‌کنم در دو یا سه هفته دیگر وارد این موج خواهیم شد. 

وی افزود دستورالعمل‌های جدید از سوی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا تاثیر ناچیزی بر سلامت عمومی خواهد داشت و مقام‌های فدرال باید در عوض بر پیام‌رسانی هدفمندتر در زمینه راهنمایی برای مناطق پرخطر تمرکز کنند.

به گزارش وبگاه خبری «هیل» آمریکا، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در این کشور روز سه‌شنبه دستورالعمل جدیدی را منتشر و به مردم توصیه کردند آمریکایی‌های واکسینه شده هم در فضاهای بسته و شلوغ در بخش‌های خاصی از این کشور که نوع دلتا باعث افزایش عمده موارد ابتلا شده ماسک بزنند. 

گونه دلتا در حال حاضر منشأ اغلب موارد ابتلا در آمریکا و تقریباً کل ابتلاها در افراد غیرواکسینه در این کشور است.

پیش از این دکتر «آنتونی فائوچی» رئیس سازمان آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت ایالات متحده در مخمصه‌ افزایش موارد ابتلا به کرونای دلتا به دلیل شمار آمریکایی‌های واکسینه نشده گیر افتاده است.

در روزهای گذشته «راشل والنسکی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا هم درباره افزایش مبتلایان به کرونای دلتا ابراز نگرانی کرده بود.

 روزنامه «واشنگتن پست» روز جمعه در گزارشی نوشت هفت ماه پس از شروع اولین دوزهای واکسن کرونا در آمریکا، شیوع گسترده این بیماری، کادر درمان و مقامات محلی را به مرز استیصال رسانده است. در این گزارش آمده است، میلیون‌ها آمریکایی همچنان از دریافت واکسن امتناع می‌کنند و این مسئله، شیوع ویروس کرونا را تشدید کرده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه دلیل امتناع مردم از واکسن زدن را بی‌اعتمادی به دولت عنوان کرد. 

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0