تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

کارمند کنسولگری آمریکا در استانبول بازداشت شد

  • 06 آبان 1399 - 22:17

دادگاهی در ترکیه یک کارمند کنسولگری آمریکا در استانبول را به اتهام ارتباط با عوامل کودتای سال ۲۰۱۶ در این کشور بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دادگاهی در ترکیه امروز سه شنبه یک کارمند کنسولگری آمریکا در شهر استانبول را به اتهام کمک به جنبش مورد حمایت «فتح الله گولن» بازداشت کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، «ناظم مت جانتورک» (Nazmi Mete Canturk) شهروند ترکیه‌­ای شاغل در کنسولگری آمریکا، به اتهام کمک به گروه موسوم به «فتو» (FETÖ) به ۵  سال و نیم زندان محکوم شده است.

این در حالیست که در ماه جولای نیز یک کارمند دیگر این کنسولگری به اتهام کمک به جنبش مذکور به ۸ سال و نیم زندان محکوم شده بود.

گفتنی است در پی کودتای نافرجام ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ در ترکیه آنکارا بارها تقاضای استرداد «فتح الله گولن» را به اتهام ساماندهی این کودتا به واشنگتن ارائه کرده است.

دولت ترکیه «فتح الله گولن» که هم اکنون در پنسیلوانیای آمریکا به سر می‌برد را مغز متفکر کودتای جولای سال ۲۰۱۶ در این کشور دانسته و تلاش‌های بسیاری را برای استرداد وی از آمریکا به انجام رسانده؛ اقداماتی که تاکنون نتیجه‌ای دربر نداشته است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code