تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی در وزارت ارشاد تشکیل شد

  • 02 تیر 1400 - 12:24


کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی کمیسیون تبلیغ و ترویج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی کمیسیون تبلیغ و ترویج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و مسئولیت آن به اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت واگذار شد.

انتخاب اتحادیه مؤسسات قرآنی به عنوان مسئول کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی

محمد انجم شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در گفت‌وگو با فارس از انتخاب این اتحادیه به عنوان رئیس کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی کمیسیون تبلیغ و ترویج خبرداد و گفت: در نشست کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی در کمیسیون تبلیغ و ترویج که با حضور اعضای این کارگروه و معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد تشکیل شد، پس از رأی گیری از حاضرین، ریاست این کارگروه بر عهده اتحادیه گذاشته شد.

تشکیل کارگروه فرصتی برای هم‌افزایی و تقسیم وظایف است

وی افزود: اگرچه از تشکیل آخرین جلسات این کارگروه زمان بسیار زیادی گذشته، اما مشکلات و دغدغه‌های مشترکی بین اعضاء در خصوص فعالیت‌های قرآنی مردمی وجود دارد که شکل‌گیری مجدد این کارگروه می‌تواند، فرصتی مناسب برای طرح مباحث و دستیابی به راهکارهای مشترک و تقسیم وظایف به نحو مطلوب، مبتنی بر وظایف ذاتی دستگاه‌ها جهت حل مشکلات مؤسسات قرآنی باشد.

راه‌های برای برون رفت از مشکلات با مشارکت جمعی بدست می‌آید

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت عنوان کرد: به اعتقاد ما، با همدلی، مشارکت جمعی، بیان و درک مشترک مشکلات می‌توان به راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات، مبتنی بر آیه «الَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا» دست پیدا کرد. قطعاً حضور اعضای این کارگروه که با نیت‌های خدمت به مردم در کنار هم قرار بگیرند و تشریک مساعی کنند، می‌تواند گشایش خوبی را در پشت سر نهادن موانع و آسیب‌ها فرا روی ما قرار دهد.

وی در پایان گفت: اتحادیه مؤسسات از حسن نظر اعضای کارگروه  و حسن اعتماد این اعضا در واگذاری مسئولیت ریاست این کارگروه تقدیر و تشکر می‌کنم و بر این باوریم تِلْکَ الْأَیَّامُ نُدَاوِلُهَا بَیْنَ النَّاسِ (و ما این روزها[یِ پیروزی و ناکامی] را [به عنوان امتحان] در میان مردم می‌گردانیم).

به گزارش فارس محمد انجم‌شعاع پیش از این از برنامه‌ریزی اتحادیه مؤسسات قرآنی برای گسترش فضای مجازی خبر داده بود. این اتحادیه همچنین از کمیسون تبلیغ و ترویج قرآن وزارت ارشاد درخواست کرده تا مسئولیت کارگروه قرآن و فضای مجازی را به اتحادیه واگذار کنند.

انجم‌شعاع چندی پیش در گفت‌‌وگو با فارس از آمادگی برای برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم خبر داد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها