تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

کاشت یک میلیون بوته گل فصلی در فضای سبز شهر همدان

  • 05 آبان 1399 - 14:57

همدان – معاون خدمات شهری شهرداری همدان از آغاز عملیات گل کاری پاییزه با استفاده از انواع نشاء گل فصلی در فضای سبز شهر همدان خبر داد.

وحید علی ضمیر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کاشت گل، نهال و توسعه فضای سبز در زیباسازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی شهروندان تأثیر بسزایی دارد، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل، شهرداری همدان نسیت به کاشت گل‌های فصلی متناسب با فصل پاییز در بلوارها، میادین و پارک‌های سطح شهر اقدام کرده است.

وی با اشاره به آغاز طرح گلکاری پاییزه در شهر همدان که از اوایل مهرماه شروع شده و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، بیان کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، عملیات کاشت گل‌های فصلی پاییز به تعداد بیش از یک میلیون بوته گل از انواع گونه‌های داوودی، کلم زینتی و بنفشه که از گونه‌های مقاوم به سرما و شرایط آب و هوایی شهر همدان هستند، با اولویت میادین و بلوارهای اصلی شهر انجام می‌شود.

علی ضمیر کاشت نهال و توسعه فضای سبز شهری را در کاهش آلودگی هوا مؤثر دانست و گفت: کاشت انواع درخت و درختچه‌های مقاوم و سازگار با هدف توسعه فضای سبز در معابر و پارک‌ها، بازسازی و بازپیرایی فضاهای شهری، وجین علف‌های هرز، هرس درختان و آرایش درختچه‌های سطح شهر نیز در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: تمام تلاش و توان خود را در راستای ایجاد و گسترش فضای سبز شهری انجام می‌دهیم و امیدواریم شهروندان نیز با تعامل و همکاری خود در ایجاد محیطی سبز و زیبا شهرداری را یاری کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها