تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

کاش هواداران استقلال در ورزشگاه بودند/ پاسدار زحمات فصل قبل هستیم

  • 16 آبان 1399 - 14:26

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: کاش هواداران استقلال هم برای بازی با مس در ورزشگاه حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ربیعی در نشست خبری پیش از بازی استقلال با مس رفسنجان در هفته نخست لیگ برتر درباره اینکه تقابل با این تیم در اولین بازی خوب است یا بد، گفت: بنده به این بازی به چشم خیر نگاه می‌کنم. بعضی مواقع این اتفاق برای برخی تیم‌ها خوب است و برای بعضی‌ها بد. ما قسمت خوبش را برای خودمان بر می‌داریم. خوشحالیم با تیم پرطرفدار و قابل احترامی بازی داریم.

وی افزود: برای تیم ما از این جهت خوب است که از هفته اول هیجان و عطش مسابقات را درک می‌کنیم و می‌شکنیم. فکر می‌کنم قرعه در یک فصل مهم است ولی برای ما چون باید در کل فصل با تمام تیم‌ها بازی کنیم، اجتناب ناپذیر است. با انرژی مثبت به این بازی نگاه می‌کنیم.

سرمربی مس رفسنجان با اشاره به غیبت تماشاگران به دلیل کرونا تاکید کرد: هیجان و عطش مسابقه به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. دوست داشتیم هواداران استقلال هم در ورزشگاه بودند. دوست داشتم برای هواداران خودمان هم رخ می‌داد چون رفسنجان برای نخستین بار در لیگ برتر تیم دارد. کاش کرونا نبود و ما می‌توانستیم هواداران عزیزمان را که بیش از ۱۵ سال برای لیگ برتری شدن تیم صبر کردند، در ورزشگاه داشته باشیم.

ربیعی درباره تقابل دوباره اش با استقلال بعد از چند سال تصریح کرد: آخرین تقابل من برای سال ۹۰ بود که از آن زمان نزدیک به ۱۰ سال می‌گذرد. خیلی جوان‌تر بودم. تیم خیلی خوب شهر کرج در لیگ دسته دوم بود که در مرحله یک چهارم جام حذفی ۱۲۰ دقیقه مقابل استقلال که صدرنشین لیگ بود بازی کرد. آن هم خاطره خوبی است. از آن تیم هم بازیکنان خوبی به تیم‌های بالاتر راه یافتند.

وی با اشاره به تقابلش با محمود فکری سرمربی استقلال ادامه داد: در لیگ دسته دوم هم با محمود فکری بازی کرده‌ام. او دوست ارزنده من است. فکری بسیار قابل احترام است. یادم است شهرداری جویبار و شهرداری اردبیل با هم بازی کردیم که یکبار باختیم و یکبار بردیم. بازی‌های مختلفی با هم داشتیم. او هم مثل من پله پله این مسیر را آمده و به حق روی نیمکت استقلال است. برایش آرزوی موفقیت دارم چون سال‌ها در دسته دو و دسته یک زحمت کشید.

سرمربی مس رفسنجان در پاسخ به این سئوال که آیا از عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات راضی است؟ گفت: در سالی که به لیگ برتر صعود کردیم با قانون منع جذب بازیکن خارجی مواجه شدیم. قانون جدید این اجازه را به تیم‌های رقیب می‌داد که اگر بازیکن خارجی داشتند آن‌را حفظ کنند اما برای ما این‌طور نبود. در کشورمان در چند پست با فقر مواجه هستیم که البته صحبت درباره آن الان مهیا نیست. حتی نیروی زبده و جوان برای ارتقا کم داریم. به ما اجازه دادند ۱۰ سهمیه لیگ برتری بگیریم که این کار را کردیم. باید در سال‌های آینده در ساخت بازیکن و ارتقای بازیکنان جوان‌تر بهتر و پویاتر عمل کنیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: با اینکه میانگین سنی تیم ما بازهم بالا است اما نسبت به لیگ دسته اول سه سال جوان‌تر شده‌ایم. ما نسبت به خودمان کاهش سن داشته‌ایم ولی نسبت به لیگ برتر باید برنامه بلندمدت داشته باشیم. بازیکنان باتجربه نیاز تیم ما هستند و تلفیق آنها با بازیکنان جوان کمک بیشتری می‌کنند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر بالا بودن هزینه‌های تیم مس رفسنجان اظهار کرد: خیلی علاقه دارم هزینه‌ها شفاف اعلام شود. ما در مس رفسنجان خیلی معقولانه عمل کردیم. باشگاه ما منظم است ولی ریخت و پاش ندارد.

سرمربی مس رفسنجان همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای لیگ برتری شدن این تیم گفت سال گذشته تغییرات زیادی داشتیم و بدون تمرین پیش فصل وارد مسابقات شدیم. حتی خوشبین ترین هواداران هم فکر نمی‌کردند به لیگ برتر صعود کنیم. ما یک برنامه سه ساله داشتیم و رتبه ششم یا هفتم هم قابل پاداش بود ولی آنجا کار خوبی توسط همه انجام شد. در نیم فصل برنامه‌های ما عوض شد و به این نتیجه رسیدیم برنامه سه ساله را می‌توانیم در همان فصل انجام بدهیم. کل نیم فصل دوم صدرنشین بودیم و با اقتدار و شکستن چند رکورد به لیگ برتر رسیدیم.

ربیعی ادامه داد: برای آن صعود خیلی زحمت کشیدیم و کمتر از ۱۴ ساعت در روز کار نمی‌کردیم. الان پاسدار آن زحمات هستیم و باید چندین برابر هوشمندی و صبوری داشته باشیم و واقع بین باشیم تا سهمیه‌ای که به سختی برای یک شهر به دست آمده است را حفظ کنیم. این را وظیفه می دانم که کار سال گذشته خود را با بقای مس رفسنجان در لیگ برتر کامل کنم. با حفظ تیم در لیگ برتر کار را برای مس رفسنجان تمام می‌کنم. پرچالش ترین سال برای تیم‌هایی که لیگ برتری می‌شوند همان سال نخست است به خاطر نوع تغییر نگرش و سطح مسابقات، زیر ساخت‌ها و… وقتی شما خود را به بالاترین سطح فوتبال می‌رسانید باید از تمام زوایا خود را مقایسه کنید. باید این چالش سال اول با دقت و صبوری انجام شود. توصیه ام به مسئولان شرکت مس و استان کرمان و رفسنجان این است که واقع بینانه امسال را مدنظر داشته باشند.

سرمربی مس رفسنجان در پایان در خصوص وضعیت استادیوم اختصاصی رفسنجان گفت: فکر می‌کنم استادیوم جدید ما به ابتدای این فصل نمی‌رسد. تلاش این است که ظرف سه چهار ماه آینده بهره برداری شود. شاید به نیم فصل دوم برسد. در نیم فصل نخست در همان ورزشگاهی که در لیگ دسته یک میزبان حریفان بودیم به میدان می‌رویم و تمام ایرادات و نواقص برطرف شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها