تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

کاملا هریس: مردم آمریکا برای مهار کرونا راه سختی در پیش دارند

  • 27 آبان 1399 - 2:04

نامزد مدعی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و معاون وی در مورد وضعیت اقتصادی آمریکا در بحبوحه همه گیری کرونا سخنرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، «جو بایدن» نامزد دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا و «کاملا هریس» گزینه وی برای سمت معاونت از شهر «ویلمینگتون» ایالت دلاور در مورد وضعیت اقتصادی آمریکا در دوران شیوع کرونا سخنرانی کردند.

در ابتدای این سخنرانی، کاملاً هریس گفت: «ما همگی می دانیم که این همه گیری [کرونا] و این رکود به شدت به رنگین پوستان لطمه زده است. سیاهپوستان آمریکا و لاتین تبارها سه برابر بیشتر از سایر گروهها به این بیماری مبتلا شده و احتمال بیشتری وجود دارد که در اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند. بومیان آمریکا نیز چهاربرابر بیش از سایر گروهها احتمال دارد که در بیمارستان بستری شوند. و ماه گذشته، نرخ بیکاری برای سیاهپوستان آمریکایی تقریباً دو برابر سایر گروهها بود».

هریس در ادامه افزود: «ما همواره در مورد تأثیری که این همه گیری بر کل اقتصاد ما گذاشته، گفتگو کرده ایم، از ۵۰۰ شرکت موجود در فهرست فورچون تا کسب و کارهای بسیار کوچکی که بسیاری از گروههای اقلیت به آن متکی هستند».

این در حالی است که اوایل روز دوشنبه، هریس و بایدن از سوی گروهی از مدیران اجرایی شرکتها از جمله شرکتهای مایکروسافت، و تارگت و گپ، و رهبران اتحادیه ها خلاصه گزارشات اقتصادی دریافت کردند.

معاون بایدن همچنین از آغاز یک کنش واقعی برای مهار ویروس، نجات جان انسانها و همچنین مقابله با این همه گیری سخن گفت و خاطرنشان کرد که «راه پیش رو آسان نخواهد بود».

این اظهارات هریس درست در زمانی ایراد می شود که ایالات متحده با افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا روبروست و روز یکشنبه شمار مبتلایان در این کشور از مرز ۱۱ میلیون نفر گذشت. در واقع با توجه به افزایش یک میلیون نفری مبتلایان ظرف تنها شش روز، ایالات متحده آمریکا هم اکنون سریعترین نرخ افزایش مبتلایان را از آغاز همه گیری کرونا تجربه می کند.

روز جمعه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در ایالات متحده اعلام کرد که شمار بیماران بستری شده در میان سیاه پوستان، لاتین تبارها و بومیان آلاسکا و آمریکا در مقایسه با آسیایی تباران و سفیدپوستان بطور چشمگیری بالاتر است. همچنین نرخ بیماران بستری شده در میان افراد سیاه پوست و لاتین تبار چهاربرابر بیشتر از سفیدپوستان است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها