• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

کانادا به دلیل کاهش دانشجویان خارجی در کرونا ۳/۴ میلیارد دلار از دست داد/ خارجی ها 5 برابر کانادایی ها شهریه می پردازند

  • 06 آبان 1399 - 10:05


مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری گفت: ۲۰ درصد جوانان گروه سنی ۱۷ تا ۲۴ سال که باید در ماه مارس سال جاری در دانشگاه های کانادا تحصیل خود را ادامه دهند، اعلام کرده اند که فعلا به دانشگاه باز نخواهند گشت.


جعفر مهراد مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: برابر گزارش Statistics Canada، دانشگاه های کانادا در سال جاری به علت همه گیری ویروس کرونا و عمدتا به خاطر کاهش تعداد دانشجویان بین المللی درآمدی برابر با ۳/۴ میلیارد دلار از دست می دهند. 

این استاد دانشگاه شیراز و چهره ماندگار علمی کشور ادامه داد: در سال تحصیلی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ شهریه دانشجویی ۲۴/۷ درصد بودجه های دانشگاهی را از آن خود کرده بود که این رقم در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به ۲۹/۴ درصد افزایش یافت.

*دانشجویان بین المللی پنج برابر بیشتر از شهروندان کانادایی شهریه پرداخت می کنند

وی ادامه داد: طبق این گزارش افزایش درآمدهای حاصل از شهریه های دانشگاهی با تعداد دانشجویان بین المللی رابطه مستقیم دارد. دانشجویان بین المللی پنج برابر بیشتر از شهروندان کانادایی شهریه پرداخت می کنند.

مهراد افزود: براساس این گزارش ۲۰ درصد جوانان گروه سنی ۱۷ تا ۲۴ سال که در ماه مارس سال جاری در دانشگاه های کانادا تحصیل می کردند و برای آموزش و پژوهش باید تحصیلات خود را ادامه دهند، اعلام کرده اند که فعلا به دانشگاه های محل تحصیل خود باز نخواهند گشت.

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری گفت: با وجود این، دولت کانادا اخیرا به دانشگاه های این کشور مجوز های لازم را برای برگشت دانشجویان بین المللی برابر با پروتکل های بهداشتی هر ایالت صادر کرده است. دانشجویان و خانواده های آنان نیز به هنگام ورود به این کشور به مدت ۱۴ روز در قرنطینه نگهداری می شوند. با این حال، در ترم جاری که از سپتامبر ۲۰۲۰ شروع شده است آموزش ها به صورت مجازی ارایه می شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.