شهرستان ها

کاهش بودجه فرهنگی دانشگاه ها قابل قبول نیست

رشت- مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد گیلان با اشاره به اینکه کاهش بودجه فرهنگی دانشگاه ها قابل قبول نیست، گفت: انجام کار فرهنگی تنها برگزاری همایش ها نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدحسین صفوی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای معاونین فرهنگی و دانشجویی استان گیلان با تاکید بر اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب شاخص‌های حرکت تمدن ساز بیان شده است، گفت: دانشگاه اسلامی باید به سمت الگوهای پیشران حرکت کند.

وی با انتقاد از حضور افراد هنجارشکن در ییلاقات و اماکن تفریحی گیلان، خاطرنشان کرد: چرا بستر حضور افراد مذهبی در اماکن و تفرجگاه‌ها فراهم نشده است باید یک پاتوق فرهنگی برای این قشر در تفرجگاه‌ها وجود ندارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه کار فرهنگی تنها برگزاری همایش نیست بلکه باید اقدامی اثربخش و تحول آفرین انجام دهیم، بیان کرد: کاهش بودجه فرهنگی در دانشگاه‌ها اقدام قابل قبولی نیست.

صفوی با اشاره به اینکه جهاد فرهنگی در برابر توطئه‌های دشمن نیازمند تفکر دینی و قرآنی است افزود: پژوهش و معنویت دو رکن اصلی در دانشگاه‌ها هستند و دانشگاه آزاد اسلامی باید به این سمت حرکت کند.

افزایش فعالیت تشکل‌های سیاسی دانشگاهی در سال ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه از افزایش فعالیت تشکل‌های سیاسی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و تصریح کرد: اتخاذ تدابیر برای سیاست‌گذاری جهت ایجاد یکپارچگی در فعالیت‌های دانشگاه با توجه به مناسبت‌های پیش رو ضروری است.

محمد دوستار با اشاره به اینکه آموزش سواد رسانه‌ای در مدارس به اولیا و دانش آموزان در دستور کار ما قرار دارد، افزود: با توجه به شیوع کرونا و استفاده دانش آموزان از گوشی‌های هوشمند، سواد رسانه‌ای جایگاه مهمی دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده از فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی دانشگاه آزاد رشت بود، گفت: نامگذاری سالن دانشکده علوم انسانی به دلیل افزایش شناخت بیشتر جوانان با ایشان است‌.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا