• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

کاهش جمعیت کیفری با ترویج فرهنگ سازش رویکرد دادگستری اردبیل

  • 30 خرداد 1400 - 17:41

اردبیل – رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: یکی از اولویت‌های دستگاه قضائی نگاه حمایتی به شوراهای حل اختلاف با هدف ترویج فرهنگ صلح و سازش و کاهش جمعیت کیفری در استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسین کثیرلو با تشریح اهمیت رسالت شوراهای حل اختلاف، از تلاش‌های شبانه روزی و جهاد گونه اعضای شوراهای حل اختلاف استان در ایجاد و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه قدردانی و اظهار کرد: یکی از اولویت دستگاه قضائی نگاه حمایتی به شوراهای حل اختلاف است و این رویکرد به جد در دادگستری استان ادامه می‌یابد.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد شوراهای حل اختلاف استان بر لزوم استمرار و تداوم تلاش‌ها بر مبنای برنامه‌های اتخاذ شده برای سال ۱۴۰۰ دادگستری استان که در راستای بهبود بخشیدن بیش از پیش وضع موجود اتخاذ شده است، تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان همچنین با ضروری خواندن تعیین تکلیف پرونده‌های اجرای احکام خاطرنشان کرد: یقیناً تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌های اجرای احکام موجب افزایش رضایتمندی عمومی از دستگاه قضائی خواهد شد.

وی اهمیت فرهنگ صلح و سازش در جامعه را یادآور شد و اضافه کرد: برای برقراری نظم در جامعه و همچنین کاهش جمعیت کیفری استان اردبیل ضروری است به بحث صلح و سازش در طرفین پرونده‌ها به خوبی دقت شده و برای تبیین این موضوع تلاش کرد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code