کاهش صادرات بر اثر سیاست گذاری‌های سخت ارزی و تجاری

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱


نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به عوامل مختلف تاثیرگذار بر صادرات کشور گفت: سیاست های سخت ارزی و تجاری سیاستگذاران باعث کاهش صادرات در سال جاری شده است.


حسین سلاح ورزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس  در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه چرا علیرغم افزایش قیمت ارز که عاملی برای افزایش صادرات می باشد، در نیمه نخست سال جاری شاهد افت صادرات بودیم، گفت: اگرچه نرخ ارز و افزایش قیمت آن عامل تقویت کننده صادرات است و باید افزایش قیمت ارز باعث افزایش صادرات در سال جاری می شد اما عوامل دیگری نیز  دخیل و سهیم در وضعیت صادرات هستند. 

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران  با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن بر کاهش صادرات در نیمه نخست امسال اثرگذار بوده است، افزود: اما مهمتر از آن اثر گذاری مجموعه سیاست های تجاری و ارزی کشور است که نقش مستقیم و موثری بر افزایش و یا کاهش صادرات دارد. 

وی بیان داشت: تنگ تر شدن حلقه تحریم ها و اثرات آن بر اقتصاد کشور طی دو سال اخیر، سیاستگذاران را  مجبور به اتخاذ تصمیمات، سختی کرده است که این تصمیمات باعث کاهش صادرات در نیمه اول سال شد. 

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0