کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور/ باران در سه استان شمالی

  • 24 شهریور 1400 - 16:22


معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از روز ۲۶ شهریور بارش باران و وزش باد در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان داریم.

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز و فردا بارش پراکنده در برخی نقاط استان مازندران داریم. 

وی ادامه داد: روز جمعه ۲۶ شهریور با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر، بارش باران و وزش باد در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان پیش‌بینی می‌شود. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه ۲۷ شهریور بارش باران و وزش باد در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان ادامه دارد و در خراسان شمالی نیز این شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود. 

اصغری گفت: روز یکشنبه ۲۸ شهریور بارش پراکنده در استان‌ای مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه دارد. همچنین با گذر امواج تراز میانی جو از شمال‌غرب کشور از جمعه تا یکشنبه ۲۸ شهریور در برخی نقاط آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه دریای خزر از بعدازظهر جمعه تا صبح ۲۸ شهریور مواج است، گفت: روزهای جمعه و شنبه پیش‌رو در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما را داریم.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و این شرایط جوی تا چهار روز آینده نیز حاکم است. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۴ و ۲۳ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۲ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهند بود.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0