تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

کاهش نظامیان آمریکایی در منطقه یک نمایش است

  • 27 آبان 1399 - 9:36

یک تحلیلگر سیاسی لبنانی اعلام کرد که سخنان مقامات آمریکایی در خصوص کاهش نظامیان این کشور در منطقه یک نمایش آمریکایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «خلیل نصرالله» تحلیلگر سیاسی لبنانی با انتشار یک پست توئیتری به ادعای مقامات آمریکایی در خصوص کاهش نظامیان این کشور در کشورهای منطقه واکنش نشان داد.

وی نوشت: آمریکایی ها از کاهش تعداد نظامیان خود سخن می گویند. این یک نمایش آمریکایی است.

خلیل نصرالله ادامه داد: میان کاهش تعداد نظامیان و عقب نشینی آنها تفاوت وجود دارد. وی نوشت: کسی که می خواهد عقب نشینی کند، ساخت پایگاه الباغوز در سوریه را ادامه نمی دهد.

روز گذشته خبری منتشر شد که بر اساس آن، مقامات پنتاگون پیش بینی می‌کنند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده در هفته جاری فرمانی صادر خواهد کرد که به موجب آن، شمار نیروهای نظامی آمریکا در خاک عراق و افغانستان تا اواسط ماه ژانویه ۲۰۲۱ به نصف کاهش خواهد یافت.

سی اِن اِن نیز به نقل از دو مقام ایالات متحده گزارش داد که پنتاگون پیش از این با صدور اطلاعیه ای به فرماندهان نیروهای نظامی آمریکا در خاک این دو کشور دستور داد که برنامه ریزی برای کاهش نیروها در عراق و افغانستان (هر کدام به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر) تا پانزدهم ژانویه را آغاز کنند.

روزنامه واشنگتن پست نیز هفته گذشته گزارش داد که در اوایل ماه میلادی جاری، «مارک اسپر» وزیر دفاع برکنار شده ایالات متحده با ارسال یادداشتی محرمانه به کاخ سفید در مورد خروج سریع نیروها از خاک افغانستان هشدار داد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها