کاهش ورودی پرونده‌های حقوقی با ساماندهی مشاورین املاک در کرمانشاه

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵

کرمانشاه- رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از ساماندهی پنج هزار دفتر مشاور املاک در استان کرمانشاه و کاهش پرونده‌های حقوقی ورودی خبرداد.

پرویز توسلی زاده شامگاه امروز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: پنج هزار دفتر مشاور املاک سطح استان کرمانشاه با توجه به اینکه ۹۰ درصد روابط حقوقی مردم در این مشاورین املاک تنظیم می‌شوند در طول یکسال گذشته ساماندهی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در این ساماندهی، قراردادها الکترونیکی و دارای مهر هولوگرام هستند، افزود: در قراردادها شرط داوری تعیین شده است و در تمام قراردادها یک نفر حقوقدان نیز ذیل قرارداد را امضا و متعهد به دادن مشاوره حقوقی به طرفین است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، تصریح کرد: با اجرای این طرح به علت اینکه قرارداد الکترونیکی با مهر هولوگرام و با استعلام مالکیت فروشنده و با مشاوره حقوقی تنظیم می‌شود موجبات کاهش شدید ورودی در بخش کیفری و حقوقی پایین می‌شود.

توسلی زاده از برنامه ریزی برای تعیین تکلیف و حل اختلاف فک پلاک اتومبیل توسط پلیس راهور بدون نیاز به طرح دعوی که سالانه هزار پرونده را کاهش می‌دهد خبر داد و گفت: بدیهی است هر چه سطح آگاهی‌ها و اطلاعات حقوقی مردم بالا باشد به همان میزان امکان ایجاد اختلافات و طرح دعاوی حقوقی و کیفری بیشتر است؛ لذا با استفاده فضای رسانه‌ای و ظرفیت رسانه ملی سعی شده است که سطح آگاهی‌های حقوقی مردم ارتقا یابد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0