فرهنگ

کتابی که سعید جلیلی خواندنش را به دیپلمات‌ها پیشنهاد داد+تصاویر


یکی از غرفه‌های شلوغ نمایشگاه امسال غرفه انتشارات کتابستان است که با عرضه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب پذیرای علاقه‌مندان کتاب است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه توانا سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از ۲۱ اردیبهشت‌ماه در مصلی امام خمینی (ره) آغاز شده است.

یکی از غرفه‌های شلوغ نمایشگاه امسال غرفه انتشارات کتابستان است که با عرضه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب پذیرای علاقه‌مندان کتاب است که ۲۸ عنوان از کتاب‌های عرضه‌شده در غرفه انتشارات کتابستان چاپ اولی است.

محمد حقی مدیر انتشارات کتابستان به فارس گفت: این ناشر ۵۰ عنوان کتاب چاپ اولی دارد که به دلیل افزایش قیمت کاغذ و چاپ موفق به عرضه کامل در نمایشگاه نشدند و از این تعداد تقریباً ۲۸ عنوان کتاب چاپ اولی در انتشارات کتابستان تولید و عرضه شدند.

وی ادامه داد: کتاب‌های «بت‌شکن» خاطرات محمد طوب از زندانی‌های بحرینی، «مثل نهنگ نفس تازه می‌کنم» روایت داستان یک زن مبارز اجتماعی، «خودت را به خواب نزن» داستان انقلاب جنسی در غرب، رمان «لی‌ل» داستان روانشناسانه و « گلوله فیروزی» رمان انقلابی، «در دل طوفان به نویسندگی کریستین هانا» شامل تاریخ روابط ایران و آمریکا با ترجمه جهان قزوینیان، «سرگذشت فلسطین» که یک کار پژوهشی از چندین روزنامه‌نگار آمریکایی است که از معدود کارهای ترجمه شده در ایران است.

مدیر انتشارت کتابستان افزود: کتاب‌های «میراث گناهکاران» و «زلزله‌ ده ریشتری» که از اتفاقات آینده روایت می‌کند، میراث گناهکاران از سال ۱۵۰۰ و زلزله ده ریشتری از زلزله‌ تهران در سال‌های آتی سخن می‌گوید. همچنین کتاب دختر موشرابی کتابی است که سعید جلیلی فعال سیاسی کشورمان پس از خواندنش مطالعه آن را به دیپلمات‌ها توصیه کرد.

حقی در این باره به فارس گفت: در ادبیات ژانری بسیار جدی کار می‌کنیم و ادبیات ژانر در ایران تقریبا افراد، مصرف‌کننده هستند و در این راستا تلاش‌های متعددی صورت می‌گیرد. حدود ۲۰۰عنوان کتاب در مجموعه داریم و قبل از شروع نمایشگاه ۴۰ عنوان کتاب تجدید چاپی را برای عرضه آماده کردیم.

وی ادامه داد: کتاب «رویای نیمه شب» چاپ ۱۰۶ «حیدر» چاپ ۳۳ از عنوان کتاب‌های تجدید هستند. «جان بهار» «دختر موشرابی»، حیدر و رویای نیمه شب از کتاب‌های پرفروش سال‌های اخیر بودند، اما در کل رویای نیمه شب از لحاظ زمانی و حیدر از لحاظ کلی عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر کتابستان را به نام خود کردند.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا