تاریخ : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021

کتاب «ساختمان‌ها و سازه‌ها» منتشر شد

  • 07 آبان 1399 - 11:34

ترجمه کتاب «ساختمان‌ها و سازه‌ها» از مجموعه چهارجلدی «علوم عصر حجری» توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «ساختمان‌ها و سازه‌ها» یک جلد از مجموعه چهار جلدی «علوم عصر حجری» اثر فلیسیا لاو و جری بایلی است که به تازگی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. مایک فیلیپس تصویرگر و علی خاکبازان هم مترجم مجموعه «علوم عصر حجری» هستند.

این مجموعه در قالب مستند- داستانی نوشته شده؛ شخصیت اصلی هر کدام از کتاب‌های «علوم عصر حجری»، نابغه‌ای به اسم «لئو» است که همه چیز را می‌داند و مدام در حال یاد گرفتن و تجربه اندوختن است و هر چه یاد می‌گیرد را به گربه دست‌آموز خود «پالاس» آموزش می‌دهد.

راستی ممکن است درباره عصر حجر بپرسید؟ عصر حجر، دوره‌ای از زندگی انسان است که به ۳۰ هزار سال قبل برمی‌گردد. از آن زمان تاکنون آدم‌ها جاده می‌ساخته‌اند. برای مثال، رومی‌های باستان همیشه جاده‌هاشان را در مسیر مستقیم می‌ساخته‌اند و به جای آن‌که تپه‌ها و کوه‌ها را دور بزنند از دل آن عبور می‌کرده‌اند.

در این‌کتاب بچه‌ها یاد می‌گیرند آسمان‌خراش و جاده رومی بسازند. همچنین با فرانک لویدرایت، بزرگ‌ترین معمار تاریخ آمریکا آشنا می‌شوند. او ساختمان‌هایی طراحی کرده که میراث بشری لقب گرفته‌اند.

کتاب ۳۶ صفحه‌ای «ساختمان‌ها و سازه‌ها» با قطع رحلی سه بار هم‌زمان به چاپ رسیده و شمارگان آن ۷ هزار و ۵۰۰ نسخه شده است. این کتاب با قیمت ۱۳ هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code