• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

کتاب ماموستا منتخب هجدهمین کتاب‌ سال دفاع مقدس شد

  • 27 آبان 1399 - 10:03

کرمانشاه- در هجدهمین دوره برترین‌های کتاب دفاع مقدس، کتاب ماموستا تولید شده حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه به عنوان برگزیده این رویداد فرهنگی هنری، معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آئین معرفی کتاب برگزیده سال دفاع مقدس، ماموستا ملأ قادر قادری امام جمعه پاوه و راوی کتاب ماموستا که به صورت مجازی مهمان ویژه این مراسم بود، در سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این رویداد فرهنگی هنری، به بیان انگیزه خود برای نوشتن کتاب ماموستا پرداخت و اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای دشمنان شرقی و غربی قابل تحمل نبود لذا آن‌ها به فکر سرکوبی انقلاب افتادند و صدام را مهره خوبی دانستند چراکه او عنصری دیکتاتور، مستکبر و خونخوار بود.

وی هدف از نگارش و انتشار کتاب ماموستا را اثبات اتحاد قوم کُرد، فارس، عرب، ترک در دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: خون‌های شیعه و سنی در یک سنگر برای دفاع از ایران اسلامی بر زمین ریخته و ما با دفاع از پاوه و اهدا خون خود با آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران، اعلام وحدت و همبستگی کردیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم با تجلیل از ملاقادر قادری گفت: امام جمعه پاوه به حق، از مجاهدان فی سبیل الله چه پیش از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن بوده‌اند.

سردار بهمن کارگر افزود: ما در دوران دفاع مقدس از نزدیک شاهد ایثارگری‌های ماموستا ملاقادر قادری بودیم و از اینکه مجموعه خاطرات ارزشمندی برای نسل‌های آینده به یادگار گذاشتند، متشکر و قدردانیم.

گفتنی است کتاب ماموستا نوشتهٔ علی رستمی، شرح خاطرات و مبارزات مردم غیور پاوه، به روایت ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، تولید شده حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، در هجدهمین دورهٔ برترین‌های کتاب دفاع مقدس، به عنوان برگزیده این رویداد فرهنگی هنری، معرفی شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.