تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

کره جنوبی از نسل جدید جت جنگنده خود رونمایی کرد

  • 22 فروردین 1400 - 15:04

کره جنوبی اولین نمونه اولیه از نسل جدید جت جنگنده بومی خود را به نمایش گذاشت. این جنگنده که در گذشته با نام KF-X شناحته می‌شد، حالا «KF-21 Boramae» نام دارد. اولین پرواز آزمایشی این جت سال آینده انجام می‌شود.

نیروی هوایی جمهوری کره یا کره جنوبی برنامه توسعه نمونه اولیه این جنگنده را تا سال ۲۰۲۶ تکمیل خواهد کرد. این کشور انتظار دارد که تا سال ۲۰۲۸ به ۴۰ فروند KF-21 دست پیدا کند و تا سال ۲۰۳۲، ناوگانی متشکل از ۱۲۰ فروند از این جنگنده داشته باشد.

این جت جنگنده جدید کره‌ای‌ها جایگزین جنگنده‌های قدیمی «F-4E Phantom II» و «F-5E/F Tiger II» خواهد شد و به عنوان مکمل جنگنده پنهان‌کار F-35A در خدمت نیروی هوایی کره جنوبی خواهد بود. در کنار آن‌ها، کره از جنگنده‌های «F-15K Slam Eagle» و «F-16C/D» هم استفاده خواهد کرد.

مراسم رونمایی از نمونه اولیه KF-21 Boramae در تاسیسات صنایع هوافضای کره (KAI) در شهر «ساچئون» صورت گرفت. در این مراسم رئیس جمهور این کشور یعنی «مون جائه-این» هم شرکت داشت و معرفی این جنگنده را عصر جدیدی در صنایع دفاعی عنوان کرد و آن را یک دستاورد تاریخی برای صنایع هوانوردی این کشور دانست.

به گفته مون، کره جنوبی می‌خواهد در دهه ۲۰۳۰ به هفتمین قدرت بزرگ جهان در صنعت هوانوردی تبدیل شود.

جت جنگنده کره جنوبی

کره جنوبی انتظار دارد که اولین قرارداد مربوط به تولید KF-21 را در سال ۲۰۲۴ امضا کند و اولین نسخه آن را در سال ۲۰۲۶ دریافت کند. نسل اول این جت جنگنده تنها توانایی‌هایی هوا به هوا را در اختیار نیروی هوایی قرار می‌دهد و نسل دومش، برای ماموریت‌های هوا به زمین هم کارایی خواهد داشت.

این پروژه با همکاری اندونزی انجام شده و هزینه‌ای بالغ بر ۷.۹ میلیارد دلار در پی داشته. اندونزی ۲۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و ۵۰ فروند برای نیروی هوایی خود دریافت خواهد کرد.

جت جنگنده کره جنوبی

انتظار می‌رود حداکثر سرعت این جت کره‌ای برابر ۲۲۵۰ کیلومتر بر ساعت باشد و همچنین برد آن به ۲۹۰۰ کیلومتر برسد.

در کنار اینکه کره جنوبی می‌تواند از KF-21 برای نیروی هوایی خود استفاده کند، امکان فروش آن به کشورهای دیگر هم وجود دارد. این جنگنده با فناوری‌های پیشرفته و جنگ‌افزارهای مدرن می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای خریداران خارجی باشد.

دیجیاتو

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها