تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

کرونا، انتخاب جانشین «آنگلا مرکل» را به تعویق انداخت

  • 05 آبان 1399 - 16:49


منابع مطلع از تعویق جلسه حزب دموکرات مسیحی آلمان برای انتخاب رئیس جدید به دلیل همه گیری کرونا در این کشور خبر دادند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع مطلع از تعویق انتخابات حزب «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان  که قرار بود  چهارم سپتامبر برگزار شود، خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» قرار بود در چهارم سپتامبر (جمعه  14 آذر) رهبر جدید این حزب مشخص شود. کمیته اجرایی حزب دموکرات مسیحی آلمان چندی قبل به اتفاق آرا به پیشنهاد «آنه گرت کرامپ-کارنباوئر» رهبر کنونی این حزب برای تصمیم گیری درباره اینکه برگزاری جلسه با 1001 نماینده در بحبوحه همه گیری کرونا امکان پذیر است یا خیر، رای داد.

اینک منابع آگاه  می‌گویند در صورت مبهم بودن وضعیت همه گیری کرونا، حزب مجبور است برگزاری کنگره  از طریق مجازی و رای گیری پستی را در نظر گیرد، اگرچه این امر چالش‌هایی ایجاد می کند.

مرکل که از سال 2005 در قدرت است، گفته که وی در انتخابات فدرال که تا اکتبر 2021 ادامه خواهد یافت، به دنبال انتخاب مجدد نیست. کرامپ-کارنباوئر نیز در ماه فوریه گفت که دیگر نمی‌خواهد جانشین مرکل شود و به عنوان رهبر حزب استعفا خواهد داد. اینک«آرمین لاشکت» از ایالت «راین-وستفالن»، «فریدریش مرز» و « نوربرت روتگن» در تقلا برای انتخاب شدن به عنوان رهبرحزب دموکرات مسیحی آلمان هستند.

مرکل در دسامبر ۲۰۱۸ به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی کناره‌گیری و اعلام کرد که وی در پایان این دوره دیگر به دنبال انتخاب شدن به عنوان صدراعظم آلمان نیست. به دنبال آن، آنگرت کرامپ کارن بائر، وزیر دفاع آلمان به عنوان جانشین مرکل ریاست این حزب را برعهده گرفت اما در ماه فوریه به دلیل ناکامی در همراه کردن اعضای حزب اعلام کرد که برای صدراعظمی رقابت نخواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها