کرونا به واحدهای گردشگری رفسنجان ۱۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرد

  • 01 آبان 1399 - 0:24

رفسنجان – رئیس میراث فرهنگی رفسنجان با اشاره به شیوع کرونا و تبعات اقتصادی ناشی از آن، گفت: کرونا تاکنون ۱۰ میلیارد تومان به واحدهای گردشگری و اقامتی شهرستان خسارت وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن حسینی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال سازمان جهانی گردشگری به خاطر شرایط ناشی از ویروس کرونا و خساراتی که کرونا به حوزه گردشگری وارد کرده است شعار سال را «گردشگری و توسعه روستایی» انتخاب کرده است.

حسینی ادامه داد: صنعت گردشگری به برنامه مدیریتی جامع از سوی متولیان نیاز دارد و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان رفسنجان در گردشگری در سال‌های اخیر شاهد ایجاد زیرساخت‌ها و تأسیسات زیربنایی و روبنایی، توسعه هدفمند گردشگری روستایی، ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی و… بوده‌ایم.

رئیس اداره میراث فرهنگی رفسنجان اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال ۳ میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بخش حوزه گردشگری و صنایع دستی اعطا شده است و در بخش گردشگری تسهیلات برای توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل تاسیات جدید استفاده شده است که تا پایان سال این روند ادامه دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی رفسنجان با بیان اینکه کرونا به بخش گردشگری شهرستان آسیب‌های زیادی زده است، افزود: در رفسنجان، کرونا ۱۰ میلیارد تومان به واحدهای گردشگری و اقامتی خسارت وارد کرد ضمن اینکه از این فرصت جهت بروز رسانی، افزایش و ارتقای دانش این واحدها از طریق فضای مجازی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی اقدام شد.

حسینی اضافه کرد: ۱۳ طرح کوچک و بزرگ با مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری شهرستان از مجتمع‌های بزرگ گردشگری تا واحدهای اقامتی و بوم گردی در روستاها شهرستان در دست احداث است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0