کرکوک عراق؛ بازداشت یک باند داعشی و کشته و زخمی شدن سه نظامی عراقی

  • 01 آبان 1399 - 11:51


در پی انفجار یک بسته انفجاری متعلق به گروه تروریستی داعش در کرکوک، یک سرباز کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی عراق شامگاه چهارشنبه (روز گذشته) از انفجار یک بسته انفجاری در استان کرکوک واقع در شمال این کشور خبر داد.

این منبع به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت که این بسته انفجاری، متعلق به گروه تروریستی داعش بوده که در مسیر نیروهای ارتش عراق در روسای «تامور» از توابع شهرستان «داقوق» منفجر شده است.

به گفته این منبع، در جریان این انفجار یک سرباز کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

این انفجار ساعاتی پس از کشته شدن یک مرد ۵۱ ساله در منطه «۱۶ آب» کرکوک توسط افراد ناشناس صورت گرفت.

شفق نیوز همچنین خبر داد که عناصر داعش با ایجاد یک ایست‌وبازرسی جعلی، در شهرستان «خانقین» واقع در استان دیالی (شرق عراق) سه نفر را کشتند و دو نفر را نیز زخمی کردند.

بازداشت باند داعشی در کرکوک

وزارت کشور عراق نیز از بازداشت یک باند وابسته به داعش در کرکوک خبر داد. این باند پنج نفر بودند که خود را وابسته به آنچه داعش آن را «ولایت دجله» می‌خواند، معرفی کردند.

این عملیات بنا بر اطلاعات امنیتی و نظامی صورت گرفت. یکی از تروریست‌ها نیز ناقل مواد نظامی، غذایی و ابزارهای الکترونیکی بوده و تروریست دیگر نیز اطلاعات تحرکات نیروهای امنیتی را در اختیار باندهای جنایتکار قرار می‌داده است.

در همین ارتباط، سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق دوشنبه هفته جاری از آغاز عملیات جدیدی در جنوب موصل واقع در شمال این کشور خبر داد.

الحشد الشعبی تأکید کرد که ستاد عملیات بخش نینوی و نیروهای وابسته به آن، این عملیات را با پشتیبانی از نیروهای ارتش عراق آغاز کردند و نیروی هوایی ارتش هم این عملیات را پوشش می‌دهد.

هدف از این عملیات، پاکسازی و تأمین امنیت جزیره کنعوص از حضور عناصر داعش است؛ عناصری که این جزیره را پناهگاه امنی برای عناصر خود تبدیل کرده‌اند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0