شهرستان ها

کسب رتبه هشتم کشوری توسط دستگاه های اجرایی استان اردبیل

معاون توسعه منابع و برنامه ریزی استانداری اردبیل گفت: دستگاه های برتر استان در سال ۹۸ رتبه هشتم کشوری را کسب کرده که با تلاش بیشتر قابلیت ارتقا به سه رتبه اول را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، یعثوب نژاد محمد عصر پنجشنبه در جلسه کمیته‌های چهارگانه تحول اداری اردبیل اظهار کرد: شاخص‌های ارزیابی سال ۹۸ دستگاه‌های اجرایی، در قالب فرایند و فرم سراسری بوده که در راستای این طرح، دستگاه‌های فعال و تلاشگر که طبق شاخص‌ها امتیاز حداکثری را کسب کرده تشویق و به دستگاه‌های کم کار تذکرات لازم داده می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از وضعیت کاری دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: وضعیت عملکردی استان اردبیل در بین استان‌ها مناسب بوده و در سال ۹۸ رتبه ۸ کشوری را کسب کرده است اما دیدگاه ما این است با کمی تلاش می‌توانیم در جمع ۳ استان برتر کشور قرار گیریم.

ادارات اردبیل قابلیت ارتقا به رتبه سوم کشوری را دارد

معاون توسعه منابع و برنامه ریزی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه در ارزیابی سال ۹۹ باید هدف گذاری ما جز سه استان برتر باشد افزود: با استان‌های برتر فاصله چندانی نداریم چنانچه در این ارزیابی‌ها ۵ فرمانداری رتبه عالی را کسب کرده اند و فرمانداری‌های خلخال، پارس آباد و اردبیل جز ۳ دستگاه برتر اعلام شده اند.

وی اضافه کرد: کسب رتبه بیشتر حاصل فعالیت یک کار تیمی است و برخی شاخص‌ها از توان دفاتر استانی خارج و امتیازها بر حسب شاخص‌هایی که در وزارت کشور طراحی شده ارزیابی می‌شود بنابراین با همگرایی و فعالیت‌های مناسب تیمی می‌توان به رده‌های بالاتر ارتقا یافت.

نژاد محمد از تشکیل ۴ کمیته تخصصی در استانداری خبر داد و گفت: این کمیته‌ها وظایف خاص خود را بخوبی انجام می‌دهند و در هفته‌های آینده جلسه‌ای برای رفع مشکلات مطروحه با توجه به برش دستگاهی بر اساس موضوعات مورد نظر، مستندات لازم جهت ارائه به مراجع بالاتر تهیه می‌شود.

تجلیل از ادارات برتر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

این مسؤول همچنین از تجلیل ۱۰ دستگاه برتر که در وضعیت کرونا بیشترین رعایت پروتکل بهداشتی را داشته اند خبر داد و تصریح کرد: رعایت موارد بهداشتی در استان نسبت به سایر استان‌ها کمی متعادل بوده و رعایت اصول بهداشتی نسبت به گذشته بیشتر شده است.

نژاد محمد در رابطه با تنبیه و تشویق کارکنان ادارات استان گفت: تنبیه و تشویق کارکنان در اختیار بالاترین مقام دستگاه اجرایی گذاشته شده و که بر اساس آن از دستگاه‌های برتر استان که موارد بهداشتی را به طول کامل و مستمر رعایت کرده اند تجلیل و به دستگاه‌های کم کار تذکر داده می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا