تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

کشاورزان لرستانی برای دریافت «کشاورز کارت» اقدام کنند

  • 15 آبان 1399 - 0:18

خرم‌آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به منظور تأمین نقدینگی کشاورزان خرده مالک تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی در قالب «کشاورز کارت» به کشاورزان پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسفندیار حسنی مقدم شامگاه چهارشنبه در سخنانی اظهار داشت: در پی افزایش قیمت نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی به دلیل نوسانات قیمت ارز و با پیگیری‌های مقام عالی وزارت برای کشاورزان خرده مالک «کشاورز کارت» صادر می‌شود.

وی از کشاورزان هم استانی درخواست کرد جهت دریافت کشاورز کارت به سامانه «سیتا» مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: به ازای کشت هر هکتار مزرعه اعم از گندم، جو، کلزا و چغندر ٢ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ١۲ درصد به کشاورزان اعطا می‌شود و این تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان یعنی بین ۱ تا ۱۰ هکتار زمین به کشاورزان خرده مالک پرداخت می‌شود.

حسنی مقدم بازپرداخت این تسهیلات را برداشت محصول در سال آینده اعلام کرد و گفت: بانک کشاورزی آمادگی لازم جهت اعطای این تسهیلات را دارد و لذا از کشاورزان درخواست دارم با استفاده از این ظرفیت، نقدینگی خود را جهت خرید نهاده‌ها افزایش داده و مبادرت به کشت محصولات پاییزه کنند.

وی در خصوص دغدغه کشاورزان و بدهی به بانک کشاورزی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته بدهی کشاورزان به بانک در زمان اعطای تسهیلات در قالب کشاورز کارت محاسبه نشده و این کارت صرفاً جهت خرید نهاده‌های کشاورزی اعم از کود، سم و بذر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها