تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

کشته شدن یکی از سرکرده‌های ارشد داعش در جنوب غرب یمن

  • 15 آبان 1399 - 8:51


نیروهای امنیتی دولت نجات ملی یمن خبر دادند که توانسته‌اند در استان «اب»، یکی از سرکرده‌های ارشد داعش را از پای درآورند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) از کشته شدن یکی از سرکرده‌های ارشد گروه تروریستی داعش خبر داد.

این دولت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، سرویس‌های امنیتی وزارت کشور و اطلاعات یمن موفق شدند «صلاح عبدالنور عبدالعزیز نائف الراشدی» ملقب به «ابو یوسف التعزی» را از پای درآورند.

شبکه خبری المسیره گزارش داد، وی یکی از تروریست‌های خطرناک داعش در منطقه «القاعده» واقع  در استان «اب» (جنوب غرب یمن) بوده است.

به گزارش این شبکه، الراشدی پس از اینکه حاضر نشد خود را تسلیم نیروهای امنیتی کند، کشته شد.

بنا بر این گزارش، وی در ترور «یاسین مختار عباس الحروی» از شهروندان یمنی در منطقه القاعده دست داشت. الراشدی مسئول گسترش تفکرات گروه‌های تکفیری و عضوگیری برای داعش بود.

در همین ارتباط، «عبدالخالق العجری» سخنگوی وزارت کشور دولت نجات ملی یمن اوایل مهر ماه گذشته اعلام کرد، در طول ۲۰۰۰ روز ایستادگی مردم یمن در مقابل حملات ائتلاف سعودی، ۴۱ عملیات انتحاری تروریست‌های القاعده و داعش خنثی شده و ۲۴۳۷ عنصر این دو گروهک بازداشت شده‌اند.

العجری افزود، همچنین ۳۰۲ توطئه ائتلاف برای هدف گرفتن امنیت و ثبات یمن خنثی شده و ۱۴۸۳ بمبی که عناصر وابسته به ائتلاف در مسیرها، بازارها، روبروی مدارس و مراکز عمومی کار گذاشته بودند، کشف و خنثی شد.

وی در ادامه از کشف و ضبط ۶۶۸ سلاح و نیز ۳۴۲ مورد چاپ اسکناس تقلبی خبر داد و گفت، از ابتدای حملات ائتلاف متجاوز در سال ۲۰۱۵ تا کنون ۶۰۱۵ عملیات بازگرداندن اموال مسروقه به صاحبان اصلی آن انجام شده است.

العجری تأکید کرد، ائتلاف سعودی به صورت مداوم در تلاش است که استان‌های یمن آشوب به پا کند و با حمایت از گروهک‌های تروریستی و جنایتکار، از آنها نیز به همین منظور استفاده می‌کند.

انتهای پیام/ص  


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها