• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

کلید موققیت های انقلاب پی بردن به هویت خود در تعلیم و تربیت است

  • 27 آبان 1399 - 10:55

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: کلید تمام موفقیت های انقلاب اسلامی در مسیری است که می گوید باید در حوزه تعلیم و تربیت به هویت خود پی ببریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در دومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ابتدای سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری مجموعه‌ای از راهبردها را برای سال تحصیلی جدید معرفی کردند و موضوع اساسی تحول بنیادین و اقدامات مربوط به آن را مطرح کردند تا افق های تازه ای برای دستگاه تعلیم و تربیت گشوده شود.

وی با اشاره به اینکه امسال آیه سال را با آیه ۶۰ سوره مبارکه انفال اختصاص دادیم، بیان کرد: کلید تمام موفقیت های انقلاب اسلامی در مسیری است که می گوید باید در حوزه تعلیم و تربیت به هویت خود پی ببریم.

ی ادامه داد: ما یک تشکل فطری هستیم و مراقبت هایی را باید اعضای این تشکل داشته باشند. همچنین حضور در این تشکل فرصتی برای نقش آفرینی در عرصه انقلابی است که باید آموزش و پرورش قدر آن را بداند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه در آستانه ورود به قرن جدید شمسی هستیم و بیانیه گان دوم را هم پیش رو داریم، گفت: در مطالعه و فهم، ترویج و تبیین بیانیه گام دوم باید بهتر از این عمل می‌کردیم، دشمنان و نفوذی ها دوست دارند تا این بیانیه خوانده نشود و غبار غفلتی بر این سند فاخر بنشیند؛ تشکیلات ما البته برای مقابله با این موضوع گام هایی برداشته است. مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند که الگوی جنگ و نحوه مشارکت مردم باید دائماً مرور شود و تشکیلات ما تا حدی این مامورین را انجام می‌دهد؛ باید با همین ادبیات و مسیر ما خودمان را دوباره تعریف کنیم و شبکه ای کارآمد در قالب تشکیلی عمیق معرفی شویم. دو راهبرد نیرو سازی و جریان سازی را در دستور کار داریم و همچنان بر آن پایبند هستیم، هوشمند سازی، شبکه سازی و جبهه سازی هم باید به راهبردهای قدیمی اضافه شود.

حاج علی اکبری گفت: چند اتفاق را پیش رو داریم که باید از ان استفاده کنیم. نهم دی که خیلی ها دوست دارند ماجرای فتنه گرفتار تحریف شود یا مجدد آن را شبیه سازی کنند را در پیش داریم و لازم است به مطالعه آن واقعه بپردازیم و توجه به روایت درست برای نسل جوان امروز ما از واجبات است. همچنین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ٢٢ بهمن را هم داریم که باید به اجرای هرچه بهتر این مراسم توجه داشته باشیم. انتخابات سال ١۴٠٠ را نیز در پیش داریم که زمینه ها برای تشکیل جوان حزب الهی در جامعه باید تقویت می شود.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.