کلینتون: اکثر جمهوری‌خواهان می‌خواهند ترامپ برود

  • 05 آبان 1399 - 11:38


وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفته اکثر جمهوری‌خواهان می‌خواهند رئیس‌جمهور فعلی، کاخ سفید را ترک کند اما نمی‌توانند علناً این موضوع را ابراز کنند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، «هیلاری کلینتون»، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در یک مصاحبه‌ ضبط شده رادیویی درباره پیروزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و هم‌حزبی‌های وی اظهارنظر کرد.

وبگاه خبری-تحلیل «هیل» به نقل از آکسیوس نوشته، کلینتون در این مصاحبه با اشاره به دوره اول ریاست‌جمهوری ترامپ گفت: «اکثر جمهوری‌خواهان می‌خواهند این دوره [ناخوشایند] را تمام کنند.»

وی افزود: «آنها به اندازه ما می‌خواهند او [ترامپ] برود، اما نمی‌توانند علناً این موضوع را ابراز کنند.»

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا که با بخش مقالات روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه مصاحبه می‌کرد، گفت که نمی‌تواند پیروزی ترامپ را برای چهار سال آینده بپذیرد.

وی گفت: «به معنای واقعی، فکر کردن به این موضوع که چهار سال دیگر این سوءاستفاده‌گری‌ها و مختل کردن نهاد‌ها، آسیب رساندن به هنجار‌ها و ارزش‌هایمان و تضعیف رهبری‌مان و … را داشته باشیم، برای من مشمئز کننده است.»

در حالی که کمتر از ۱۰ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، اکثر نظر‌سنجی‌ها از برتری جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها بر رقیب جمهوری‌خواهش حکایت دارند.

تازه ترین نظرسنجی مشترک روزنامه «دالاس مورنینگ نیوز» و «دانشگاه تگزاس» نشان داده که بایدن برتری ۴۸ درصدی بر ترامپ را در ایالت تگزاس حفظ کرده است.

این در حالی است که تنها ۴۵ درصد از شهروندان این ایالت از ترامپ حمایت کرده‌اند.

ایالت تگزاس از سال ۱۹۷۶ تاکنون هیچ وقت به یک نامزد دموکرات رأی نداده است.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0