تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

کمبود آب مهمترین چالش صنایع در استان سمنان است

  • 22 آبان 1399 - 0:44

سمنان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در خصوص کمبود برخی زیرساخت ها برای سرمایه گذاری و تولید در استان، گفت: کمبود آب یکی از مهمترین مشکلات صنایع استان سمنان است .

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شریفی نژاد شامگاه چهارشنبه در جلسه ویدئوکنفرانسی مسئولان استانداری سمنان با معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی کشور در سالن جلسات کوثر استانداری کمبود آب را یکی از مشکلات اصلی در بحث تولید، صنعت و معدن در استان برشمرد و اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا با اقدامات مطلوب و مناسب با تأمین آب از منابع خارج از استان، ضمن برطرف کردن مشکلات بخش صنعت، شاهد پویایی و رشد بخش معدن در استان باشیم.

وی افزود: به دلیل نوسانات قیمت ارز، شرکت‌های تولیدی در بخش صنعت در حوزه تأمین مواد اولیه و ماشین آلات و واردات با مشکلاتی مواجه هستند.

ضرورت اجرای اقدامات عاجل در زمینه تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان همچنین گفت: قوانین قدیمی که قابلیت همخوانی با شرایط جنگ اقتصادی و شرایط روز کشور را ندارند، یکی از مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی در استان است که نیاز است تا به منظور کاهش مشکلات و هزینه‌های تولید، بروز رسانی این قوانین در حوزه تولید و صنعت در دستور کار قرار گیرد.

شریفی نژاد بیان کرد: تسهیلات سرمایه در گردش در شرایط امروزی کشور و نوسانات قیمت ارز و گرانی‌های به وجود آمده، می‌تواند مسکنی برای کاهش مشکلات تولیدکنندگان باشد اما نیاز است تا به منظور اثر بخشی مطلوب این اعتبارات، مدت دوره بازپرداخت تسهیلات پرداختی از یکسال به دو سال افزایش یابد

وی با بیان اینکه افزایش هزینه‌ها باعث شده تا تولیدکنندگان با مشکلاتی مواجه شوند و توانایی کنترل هزینه‌ها را نداشته باشند، خاطر نشان کرد: اقدامات عاجلی باید به منظور سرپا نگاه داشتن بخش صنعت و تولید در اسرع وقت دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ویدئو کنفرانسی پیگیری موارد و مباحث استان در بخش صنعت، معدن و تجارت با رایزنی درباره سرمایه گذاری در کویر حاج علی قلی در زمینه معدنی ادامه یافت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها