کمبود انسولین قلمی در گلستان/ مشکلات بزودی برطرف می شود

  • 05 آبان 1399 - 13:27

گرگان- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: انسولین در گلستان موجود بوده اما یک مدل انسولین قلمی که پرمصرف ترین نوع آن است دچار کمبود شده و نایاب نیست.

پانیذ صدرایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: انسولین در گلستان موجود بوده اما یک مدل انسولین قلمی که پرمصرف ترین نوع آن است دچار کمبود شده و نایاب نیست.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: گلستان نسبت به سایر استان ها در زمینه انسولین کمتر دچار مشکل شده و برخی از داروخانه های استان هم اکنون موجودی دارند.

صدرایی با اشاره به این که هم اکنون انسولین از گمرک وارد کشور شده است، گفت: طی پنج روز آینده توزیع آن در استان ها انجام خواهد شد.

وی توضیح داد که بیمه محدودیت‌هایی را برای انسولین تعیین کرده و در هر نوبت بیش از سه انسولین را تایید نمی‌کند اما با توجه به میزان محدودیت انسولین در استان ما این سهمیه را محدودتر کردیم تا پارت اصلی آن وارد استان شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه مشکل انسولین کشوری است، گفت: اگر بیماران با سامانه ۱۱۰، داخلی ۳ تماس بگیرند راهنمایی می شود که انسولین را از کجا تهیه کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0