• امروز : سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 27 July - 2021

کمبود و گرانی مرغ در خراسان شمالی به دلیل ضعف مدیریتی است

  • 03 آبان 1399 - 14:35

بجنورد-استاندار خراسان شمالی کمبود مرغ در استان را به علت ضعف مدیریت دانست و گفت: نهاده‌های دولتی در اختیار مرغداران استان قرار می‌گیرد اما بخشی از محصول به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی صبح امروز در کارگروه تنظیم بازار خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، لازمه‌ی مدیریت قیمت گوشت مرغ را بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت تولید مرغ و در اختیار قرار دادن آن به مردم دانست و اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون تلاش کردیم در چرخه تولید تا فروش مرغ نظم ایجاد شود.

استاندار خراسان شمالی سازمان جهاد کشاورزی را متولی اصلی مدیریت گوشت مرغ عنوان کرد و بیان داشت: باید مجموعه منظمی در این سازمان برای کنترل قیمت مرغ در استان وجود داشته باشد.

وی با ابراز گلایه از سازمان جهاد کشاورزی به دلیل عدم تسلط بر فرآیند جوجه‌ریزی در طول سال، افزود: مدیریت باید به گونه‌ای باشد که نیاز مرغ استان تأمین و از خروج آن جلوگیری شود چرا که نهاده‌های دولتی در اختیار مرغداران خراسان شمالی قرار می‌گیرد اما نیاز مرغ استان تأمین نمی‌شود.

شجاعی کمبود مرغ استان را نداشته مدیریتی توصیف کرد و با تعیین فرصت ۴۸ ساعته خطاب به سازمان جهاد کشاورزی گفت: برای مدیریت قیمت مرغ با بخش‌های مربوطه جلسه بگذارید.

استاندار خراسان شمالی با اشاره بر مدیریت قیمت مرغ منجمد در استان، گفت: اجازه ندهیم این کالا از سفره قشر ضعیف و آسیب پذیر حذف شود.

وی با بیان اینکه توزیع نهاده‌ها برای مرغداران استان در استان ۷۴ درصد و بالاتر از میانگین کشوری است، بیان کرد: نیاز گوشت مرغ روزانه استان ۵۵ تن است که مرغداران استان ظرفیت تولید ۴۵ تن را دارند اما بخشی از مرغداری‌های استان مرغ را به سایر استان‌ها ارسال می‌کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها