کم توجهی نهادهای فرهنگی به باغ مزار استاد لطفی

  • 03 آبان 1399 - 18:44

گرگان- در صحن شورای اسلامی شهر گرگان که بررسی لایحه بهسازی باغ مزار لطفی را در دستورکار داشت برخی از اعضای شورا در خصوص بی توجهی سایر نهادها به آرامگاه استاد انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دویست و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور ۶ تن از اعضای شورا، مدیران و شهردار گرگان برگزار شد.

در این جلسه بررسی لوایح ارسالی از سوی شهرداری با موضوع تعیین نرخ خدمات بهای پارکینگ های شهرداری گرگان و عوارض و جریمه‌های متعلقه بابت تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰ به شهرداری برگشت داده شد تا ضمن تنویر و روشنگری، برای تصمیم گیری مطلوب تر دلایل افزایش قیمت در اختیار اعضای شورای شهر قرار گیرد.

همچنین در این جلسه بررسی آخرین وضعیت باغ مزار لطفی و پیشنهادات شهرداری گرگان برای بهسازی و مرمت محوطه آرامگاه استاد لطفی مطرح و تصویب شد.

بر اساس این لایحه مقرر شد ضمن افزایش فضای سبز باغ مزار، نسبت به جداره سازی و احداث چندین چشمه سرویس بهداشتی و آبخوری و همچنین افزایش محدوده پیرامونی باغ مزار اقدام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص گفت: با توجه به جایگاه فاخر استاد لطفی در نزد هنرمندان و هنردوستان کشور باید هرچه سریعتر نسبت به مرمت و بهسازی این باغمزار به نحوی که شایسته مقام استاد باشد اقدام عاجل صورت گیرد.

سید محمد مرتضوی افزود: همکاری سایر دستگاه های دخیل در این بخش می‌تواند سرعت اتمام این پروژه فرهنگی را افزایش دهد.

در این جلسه همچنین مصوبات کمیته نامگذاری در شورای شهر در صحن مطرح و جز دو در مورد مابقی تصویب شد.

همچنین مساعدت مالی به تعدادی از شهروندان گرگان که منازل آن ها در حوادث قهری و بارندگی‌های شدید دچار خسارت شده بود در صحن مطرح و با حداکثر آرا به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه مبلغ ۵۰ میلیون ریال بابت جبران خسارت ها و و زیان های وارده از بروز سیلاب به یکی از مالکان پرداخت شد.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص گفت: باید در مورد بیمه حوادث قهریه چاره‌ای اندیشیده شود تا این مشکل در حالت کلی حل شود.

فائزه عبداللهی بیان کرد: اینکه از محل اعتبارات ماده ۱۷ بودجه شهرداری گرگان به تعدادی از واحدها مساعدت مالی شود راهکار منطقی نیست.

در این جلسه از زحمات و خدمات یکی از پرسنل شورای شهر گرگان که به افتخار بازنشستگی نائل شده بود با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0