• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 5 August - 2021

کنفرانس خبری مشترک نخست‌وزیر عراق با «مرکل» در برلین

  • 29 مهر 1399 - 12:48
کنفرانس خبری مشترک نخست‌وزیر عراق با «مرکل» در برلین


نخست‌وزیر عراق که به آلمان سفر کرده امروز در یک کنفرانس خبری مشترک با حضور صدراعظم این کشور شرکت کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق که شب گذشته برای دیدار با مقامات آلمان، عازم برلین شده بود، امروز (سه‌شنبه – ۲۰ اکتبر) با آنگلا مرکل صدراعظم این کشور دیدار کرد و در یک کنفرانس خبری مشترک با حضور او شرکت کرد.

به نوشته پایگاه خبری «بغداد الیوم»، مرکل در ابتدای این کنفرانس خبری گفت: برگزاری انتخابات زودهنگام در ژوئیه آتی، موجب بازگشت اعتماد ملت عراق به روند سیاسی می‌شود و من از خواست دولت عراق برای اصلاح امور و برگزاری انتخابات زودهنگام استقبال می‌کنم.

نخست‌وزیر عراق گفت که سفرش به آلمان در چارچوب اثبات پایبندی عراق به روابط بین‌الملل و همکاری امنیتی و نظامی برای مقابله با تروریسم در منطقه است.

وی افزود: به برلین آمدم تا بر تعهدات عراق در قبال روابط عمیق و مشارکت همیشگی با آلمان تاکید کنم و قدردانی دولت و ملت عراق از آلمان برای حمایت از ما در مبارزه با تروریسم را انتقال دهم.

الکاظمی ادامه داد: ما به همکاری امنیتی و نظامی برای مبارزه با تروریسم در چارچوب ناتو امیدواریم و تلاش می‌کنیم که مشکلات آوارگان و پناهندگان و جنگجویان خارجی را حل کنیم. همچنین می‌خواهیم که به حمایت و تجربه آلمان در زمینه اقتصادی و اطلاعاتی دست یابیم. آلمان کشور مهمی است و ما برای دستیابی به مشارکت با آن تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌ شرکت‌های آلمانی در عراق گفت: ما به اعلام مرحله دوم اجرای نقشه راه برای توسعه بخش برق با مشارکت شرکت‌های آلمانی نزدیک می‌شویم.ضمن اینکه ما به دنبال افزایش همکاری‌ها در زمینه توسعه زیرساخت‌ها هستیم و به استفاده از حمایت مالی امیدواریم.

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.