کوثری: باید از مکتب حاج قاسم بهره ببریم/ جوانان سردار سلیمانی را الگو قرار دهند

  • 12 دی 1399 - 21:33


مشاور فرمانده کل سپاه گفت: سردار سلیمانی به تمام معنا یک قهرمان ملی و اسلامی بود و ما باید از مکتب حاج قاسم بهره ببریم و جوانان ما باید حاج قاسم را الگوی خود قرار دهند.


به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری فارس، ویژه برنامه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با سخنرانی سردار محمد اسماعیل کوثری مشاور فرمانده کل سپاه پاسدارن در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

کوثری در این مراسم طی سخنانی با اشاره به تلاش‌های سردار سلیمانی برای مبارزه با دشمنان مردم، انقلاب و اسلام گفت: حاج قاسم در منطقه مقابل این دشمنان ایستاد و وقتی آمریکا و دشمنان دیدند در لبنان و سوریه نمی توانند به نتیجه برسند، جنگ نیابتی را راه انداختند. یعنی داعش را ایجاد کردند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: آمریکا، انگلیس و عربستان از داعش حمایت می کردند و از 78 کشور به عنوان نیروی داعش در سوریه و عراق آورند و تا 35 کیلومتری مرز ما پیش آمدند. اینجا بود که رهبر معظم انقلاب تدبیر کردند و با کمک حاج قاسم نیروها ساماندهی شد و یکی پس از دیگری عملیات ها برای مبارزه با داعش انجام شد.

وی گفت: سردار سلیمانی خودش را برای شهادت آمده کرده بود و کوچکترین تزلزلی نداشت.

کوثری تاکید کرد: چندماه قبل از شهادت سردار سلیمانی با ایشان در هواپیما به صورت اتفاقی هم سفر شدیم، وقتی از هواپیما پیاده شدیم این شهید بزرگوار با راننده ها و مردمی که در حواشی فرودگاه بودند صمیمانه گفت وگو کرد و به حرفهای آنان گوش داد. اینجاست که اخلاص این شهید بزرگوار مشخص می شود.

نماینده اسبق مجلس با اشاره به شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: استکبار که ادعای حقوق بشری داشت دیدیم که چگونه دست به جنایت زد و حاج قاسم که مهمان رسمی عراق بود را ترور کرد.

وی با اشاره ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی افزود: سردار سلیمانی درس های زیادی از رهبر انقلاب گرفتند و این درس ها موجب خودسازی و مصمم بودن ایشان در ادامه کار باشد.

کوثری تصریح کرد: سردار سلیمانی راهی که انتخاب کرده بود به معنای واقعی راه اسلام ناب محمدی بود. دشمن شناسی ایشان بسیار دقیق و عمیق بود، انسان اگر دشمن را خوب نشناسد فریب می خورد و سردار سلیمانی به خوبی دشمن را شناخته بود.

وی با اشاره به دیدار سردارسلیمانی با رئیس جمهور روسیه گفت: وقتی پوتین دید که سردار سلیمانی چقدر منطقی مسئله را مطرح می کند، برای مقابله با داعش کمک کرد و نیرو فرستاد، پوتین واقعا گذشت کرد، البته به نفع خودش هم بود ولی واقعا تصمیم بجایی را گرفت و به حاج قاسم جواب مثبت داد.

کوثری با اشاره به پرکار بودن و پرتلاش بودن سردار سلیمانی ادامه داد: حاج قاسم در این ۴۱ سال گذشته دائم در حال مجاهدت و تلاش بود. 

کوثری مردمی بودن، با انگیره بودن در کار و داشتن روحیه استکبارستیزی را از ویژگی های دیگر سردار سلیمانی برشمرد و گفت:  حاج قاسم در کار بسیار انگیزه داشت و دارای روحیه استکبارستیزی بود. اینجاست که باید بگوییم سردار سلیمانی یک قهرمان ملی و یک قهرمان اسلامی به تمام معنا بود و ما باید از مکتب حاج قاسم بهره ببریم و جوانان ما باید حاج قاسم را الگوی خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: حفظ بیت المال برای سردار سلیمانی خیلی با اهمیت بود و رفتار ایشان در منطقه موجب شده بود تا مردم، جبهه مقاومت را بپذیرفتند. 

کوثری در خاتمه با اشاره برخی مشکلات گفت: نارسایی ها، مشکلات و دروغ گفتن برخی مسئولان هست و قبول داریم، اما باید بایستیم و به رهبر انقلاب اطمینان بدهیم که ما ایستاده ایم و کوتاه هم نخواهیم آمد. باید در عمل نشان دهیم پشت سر ولایت هستیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0