تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

کوشش جمهوریخواهان برای جلب حمایت مالی از شکایات حقوقی ترامپ

  • 17 آبان 1399 - 6:37

جمهوریخواهان ایالات متحده در تلاش هستند تا برای تأمین بودجه لازم جهت پیگیری شکایات حقوقی رئیس جمهور این کشور علیه نتایج انتخابات ۲۰۲۰، میلیونها دلار جمع آوری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سه منبع آگاه روز جمعه اعلام کردند که جمهوریخواهان می‌کوشند تا برای حمایت مالی از دعاوی حقوقی که «دونالد ترامپ» علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اقامه کرده است، دست کم ۶۰ میلیون دلار جمع آوری کنند.

در واقع به موازات نزدیک تر شدن «جو بایدن» به پیروزی نهایی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و قوت گرفتن احتمال برکناری ترامپ از مسند ریاست جمهوری، کمپین انتخاباتی رئیس جمهور جمهوریخواه آمریکا در چندین ایالت این کشور از جمله ویسکانسین، میشیگان و جورجیا دعاوی حقوقی مختلفی از جمله بازشمارش آرا و یا توقف شمارش آرا اقامه کرده است.

در پی اقام این شکایات جمهوریخواهان آمریکا دست کم به ۱۰۰ میلیون دلار برای پیگیری این دعاوی نیازمندند.

گفته می‌شود که از زمان پایان رأی گیری در شامگاه سه شنبه (سوم نوامبر ۲۰۲۰) کمپین انتخاباتی ترامپ با ارسال ایمیل‌ها و متن‌های درخواست مدعی رقابت غیرقانونی و خواهان دریافت کمک مالی برای پیشبرد دعاوی حقوقی خود شد.

با این حال، یکی از مشاوران ترامپ که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت که تیم انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا فاقد آمادگی لازم برای راه اندازی یک دعوای حقوقی است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها