تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

کولر گازی کم‌مصرف ۳۰ هزار ال‌جی؛ محبوب مشتریان ایرانی

  • 22 فروردین 1400 - 14:54

تابستان و گرما در راه است؛ این فصل برای مناطق سردسیر کشور ایده‌آل است، اما افرادی که در مناطق جنوبی و گرمسیر کشور زندگی می‌کنند باید در اسرع‌وقت به فکر تهیه و یا تعمیر سیستم تهویه باشند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در کولرهای گازی، یک گاز بسیار سرد به‌وسیله یک موتور قوی که کمپرسور نامیده می‌شود، در سیکل یا همان لوله‌های کولرگازی به گردش در می‌آید که این لوله‌ها خلاء شده هستند و چیزی به جز همین گاز در آن وجود ندارد.

گازهای مورد استفاده در کولرهای گازی به گاز فریونی معروف هستند که از ترکیبات شیمیایی مخصوصی تشکیل شده‌اند. این گاز وارد اواپراتور یا پنل داخلی می‌شود و به‌وسیله باد گرمی که به کوئل‌ها برخورد می‌کند، گرم شده و در مقابل سرما را به محیط پس می‌دهد و دوباره به کندانسور یا پنل بیرونی برمی‌گردد. وقتی‌که گاز به پنل بیرونی برمی‌گردد، یک سری تغییرات بر روی آن اعمال شده و آماده بازگشت به محیط داخلی منزل می‌شود.

تمامی این اعمال، از مکش و پرتاب گاز را کمپرسور انجام می‌دهد. در واقع توضیحات بالا، خلاصه‌ای از کارکرد دستگاه‌های تهویه مطبوع بود که برای شما توضیح دادیم و کولرگازی هم جزء یکی از آن‌هاست. حال می‌خواهیم سیستم‌های قدیمی و جدید را با هم مقایسه کنیم تا شما متوجه عملکرد هر یک از آنها شوید و قصد داریم شما با علت و انواع کولر گازی کم مصرف و سیستم‌های جدید را نیز برای شما روشن کنیم.

در سیستم‌های قدیمی معایبی وجود دارد. یکی از بزرگ‌ترین معایب این است که وقتی برد فرمان باتوجه‌به دمایی که شما به دستگاه داده‌اید تشخیص دهد محیط کاربر به‌اندازه کافی خنک شده است، دستور می‌دهد تا کمپرسور قطع شود و در واقع دستگاه به‌صورت خودکار خاموش می‌شود.

این فرایند ۳ بار در هر ساعت اتفاق می‌افتد که این حالت خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن است. وقتی دمای اتاق بالا رود و برد فرمان دهد دستگاه روشن شود، کمپرسور فرمان روشن شدن را دریافت کرده و برای روشن شدن به جریان بسیار بالای چند آمپری نیاز دارد. این امر باعث مصرف برق زیادی می‌شود و مصرف برق زیاد به یک مشکل بزرگ در این سیستم‌ها تبدیل شده است.

برای درک بهتر این موضوع یک ماشین را تصور کنید که نیاز به‌صرف انرژی زیاد برای هل دادن و روشن‌کردن ماشین است. وقتی‌که ماشین روشن می‌شود این انرژی کمتر می‌شود، ولی اگر دوباره خاموش شود به انرژی اولیه برای هل دادن و روشن‌کردن ماشین نیاز دارید.

مشخصات کامل کولر گازی ۳۰۰۰۰ ال جی و بررسی خصوصیات فنی آن

تابستان و گرما به‌آرامی فرا می‌رسد. این فصل برای مناطق سردسیر کشور ایده‌آل است، اما افرادی که در مناطق جنوبی و گرمسیر کشور زندگی می‌کنند باید در اسرع‌وقت به فکر تهیه و یا تعمیر سیستم تهویه مطبوع خود باشند. یکی از این سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، ساخت کمپانی خوش‌ذوق و مدرن ال جی LG است که آن را مدل کولر گازی ۳۰۰۰۰ ال جی معرفی کرده است. این دستگاه یکی از تهویه‌های دومنظوره موجود در بازار است که می‌توان از آن در دو حالت سرمایش و گرمایش استفاده کرد.

این دستگاه در ظرفیت ۳۰۰۰۰ BTU متناسب برای متراژهای بزرگ می‌باشد و مانند تمامی کولرگازی‌های اسپلیت، دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. امروزه کولر گازی ال جی ۳۰۰۰۰ یکی از سیستم‌های محبوب و پرطرفدار بازار است و این محبوبیت را مدیون طراحی بی‌نظیر، قدرت بالا، تولید صدای کم، پرتاب باد تا ۱۰ متر، پخش هوای ۴ جهته، حالت خواب عمیق، کاهش مصرف انرژی، وجود فیلترهای مختلف جهت بهبود کیفیت هوای اتاق و غیره می‌باشد.

شما می‌دانید چرا کولرگازی کم‌مصرف یا اینورتر ۵۰ تا ۶۰% مصرف برق کمتری دارند؟

دو تفاوت اصلی در کولرهای کم‌مصرف نسل جدید با کولرهای قدیمی وجود دارد و این کولرها توانسته‌اند با همین دو تفاوت تا حد قابل قبولی مشکلات مصرف برق را کم کنند:

۱. استفاده از گاز R۴۱۰a در کولرگازی اینورتر که از گاز R۲۲ در کولرهای معمولی بسیار سردتر است. گاز R۴۱۰a دارای دمای جوش منفی ۵۲ درجه سانتی‌گراد است و دمای جوش گاز R۲۲ منفی ۴۱ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. در سیستم‌های تهویه مطبوع، این تفاوت بسیار قابل‌توجه است و همچنین در تولید سرما در بازه زمانی کمتر نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

۲. ساختار کمپرسور در کولرگازی‌های قدیمی به نحوی است که وقتی شما برای کولرگازی دمایی تنظیم کردید، بعد از هم دما شدن محیط با دمای تعیین شده توسط شما موتور یا کمپرسور کولرگازی کاملاً خاموش می‌شود و منتظر خواهد ماند تا دوباره از طریق فرمان مادربورد شروع به کار کند و این استارت مجدد باعث مصرف جریان بالایی از برق می‌شود. اما در کولرهای اینورتر، کمپرسور و قطعات آن و همچنین سیستم به‌نوعی طراحی شده است که هیچ‌گاه کمپرسور از مدار به طور کامل خارج نمی‌شود و همین امر مصرف جریان بالای برق را کاهش می‌دهد.

درواقع دور حرکتی یا قدرت موتور در این کولرها به حداقل خود می‌رسد و پس از افزایش دمای محیط، برای خنک‌کردن مجدد محیط نیاز به جریان بالایی برای استارت کار ندارد. در حقیقت این کمپرسورها فرکانسی هستند و قابلیت این را دارند که کم‌وزیاد شوند.

چه چیزی کولر اسپلیت را خیلی کم‌مصرف می‌کند؟

میزان برق مصرفی کولرگازی تنها به یک فاکتور مربوط نیست و به چندین فاکتور بستگی دارد. قبل از بررسی این موضوع بهتر است بدانید که دو نوع کولرگازی کم‌مصرف با انرژی A وجود دارد:

۱. کولرگازی انرژی A (اینورتر دار فوق کم‌مصرف)

۲. کولرگازی انرژی A (بدون اینورتر)

شاید برای شما این سؤال پیش آید که تفاوت بین این دو نوع کولرگازی باتوجه‌به اینکه هر دو دارای بازه انرژی A هستند در چه چیز است؟!!! کیفیت ساخت کولرگازی یک فاکتور مهم در مصرف انرژی آن می‌باشد. مواردی مانند نوع و مارک کمپرسور، سیستم فن موتور و حجم و بزرگی رادیاتور و نوع گاز مبرد می‌توانند میزان مصرف کولرگازی را تضمین کنند.

ذکر این نکته ضروری است که بدون اینورتر نیز مصرف انرژی می‌تواند A باشد، درصورتی‌که کیفیت ساخت کولرگازی بالا باشد. این‌طور بگوییم که کولرگازی‌های با اینورتر، می‌توانند انرژی A باشند و کولرهای بدون اینورتر هم می‌توانند مصرف انرژی A داشته باشند، ولی اگر کیفیت قطعات آن بالا باشد.

اکنون این سؤال پیش می‌آید که اینورتر این وسط چه نقشی دارد؟ در واقع اینورتر تنها در حذف استارت کولرگازی به کار برده نمی‌شود و فقط برای کاهش مصرف مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. در برخی مکان‌ها که چندین دستگاه کولرگازی نصب می‌شود، استارت خوردن هم‌زمان می‌تواند مشکل‌زا شود. در این بین اینورتر نقش مهمی ایفا می‌کند و می‌تواند بهترین راه‌حل برای این موضوع باشد.

ولی با این تفاسیر موقع کار و سرمادهی بین مدل‌های با اینورتر با رده انرژی A و بدون اینورتر، اختلافی وجود ندارد. می‌توان نتیجه گرفت کیفیت یک کولرگازی در مرحله اول فوق کم‌مصرف بودن آن را نشان می‌دهد و در مرحله دوم، مصرف کولرگازی را اینورتر دی سی و وجود آن است که پایین می‌آورد.

قیمت و خرید کولرگازی کم‌مصرف اجنرال و ال جی از سایت تاپ فروش

اگر قصد خرید کولر گازی کم مصرف از بانه را دارید می‌توانید انواع برندهای کولر گازی اجنرال و ال جی و سایر برندهای مختلف دیگر را از وب سایت اینترنتی تاپ فروش به نشانی (https://topfroosh.com/) مراجعه و محصولات خود را با ضمانت اصالت کالا و تحویل درب منزل خریداری کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها