تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

کیفیت هوای ارومیه برای گروههای حساس ناسالم شد

  • 15 آبان 1399 - 15:47

ارومیه – معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: کیفیت هوای ارومیه با شاخص ۲۴ ساعته برابر با ۱۰۹ و در حد ناسالم برای گروههای حساس شده است.

سعید موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای ارومیه اظهارکرد: علت آلودگی هوای ارومیه وارونگی و افزایش دی اکسید گوگرد است.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای سطح شهر ارومیه افزایش سوخت‌های فسیلی و سوخت‌های خانگی و در پی آن بارش باران و کاهش دما علت اصلی این آلایندگی است.

موسوی با بیان اینکه کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی می‌تواند نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد، ادامه داد: دقت در هنگام سوخت گیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها نیز باید توسط شهروندان رعایت شود.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی بیان کرد: مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن در کاهش آلودگی هوا مؤثر است.

وی تاکید کرد: رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی (آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) به منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری هم لازم است رعایت شود.

موسوی گفت: کاهش فعالیت‌های بدنی بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم، به خصوص در فضای باز و خودداری از خروج غیرضروری از منزل نیز باید جزو اولویت شهروندان قرار گیرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها