تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

گازرسانی به ۱۲۵ روستای استان یزد در دست اجراست

  • 06 آبان 1399 - 16:38

یزد ـ مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد روستاهای استان یزد از نعمت گاز بهره مند هستند و گازرسانی به ۱۲۵ روستا نیز در دست انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر میدان‌شاهی، ظهر امروز در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات استان یزد با اشاره به پوشش ۱۰۰ درصدی گاز در مناطق شهری و ۹۲ درصدی در مناطق روستایی استان یزد اظهار داشت: تا پایان سال جاری، ضریب پوشش گازی در روستاهای استان افزایش می‌یابد و با این رویداد، ۹۹ درصد مناطق استان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی عنوان کرد: در مجموع ۶۹۵ روستا در استان یزد واجد شرایط گازرسانی هستند که در حال حاضر ۵۴۶ روستا گازرسانی شده‌اند و عملیات شبکه گذاری و گازرسانی به ۱۲۵ روستای دیگر نیز در دست اجراست.

میدان‌شاهی یادآور شد: علاوه بر گازرسانی خانگی، گازرسانی به واحدهای صنعتی نیز در دستور کار است و تاکنون ۸ هزار صنعت کوچک و بزرگ در شهرهای مختلف استان یزد از نعمت گاز بهره مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در پاسخ به سوال مهر در مورد میزان بدهی مشترکان خانگی و صنعتی استان یزد به شرکت گاز بیان کرد: رقم قابل توجه است اما ۲۶ درصد مطالبات شرکت گاز استان مربوط به وزارت نیرو، ۱۶ درصد خانگی، چهار درصد صنایع فولادی و هشت درصد نیز کشاورزی است.

میدان‌شاهی با درخواست از مردم استان یزد برای پرداخت قبوض گاز عنوان کرد: هرچه وصول مطالبات کندتر انجام شود، سرعت اجرای طرح‌ها و گازرسانی به مناطق دیگر استان، کاهش می‌یابد زیرا بخشی از منابع طرح‌ها از این طریق تأمین می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۱ طرح گازرسانی هم اکنون در سطح استان در حال اجراست، عنوان کرد: با توجه به کاهش بودجه، برای اجرای این طرح‌ها نیاز به وصول قبوض است.

میدان‌شاهی در مورد هزینه اشتراک گاز نیز اظهار داشت: امسال افزایش قیمتی در این زمینه نداشته‌ایم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها