تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

گانتز: بودجه تصویب نشود انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود

  • 20 آبان 1399 - 21:08


وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورتی که بودجه این رژیم همچنان بدون تصویب باقی بماند، برگزاری انتخابات زودهنگام اجتناب ناپذیر خواهد بود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورتی که بودجه این رژیم تا پایان ماه دسامبر (اوایل دی ماه) تصویب نشود، برگزاری انتخابات زودهنگام اجتناب ناپذیر است.

وی که در جریان دیدار از شهرداری قدس اشغالی صحبت می‌کرد، افزود: «اگر دولت فعال و بودجه‌ای وجود نداشته باشد، احتمال دارد به سوی انتخابات برویم.»

گانتز گفت که خواستار مطرح کردن انتخابات زودهنگام نیست اما ممکن است گزینه دیگری وجود نداشته باشد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «اگر هر دو شرط انجام شود، انتخاباتی نخواهد بود اما در غیر اینصورت، احتمالا این اتفاق بیفتد.»

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز چند روز پیش هشدار داده بود در صورتی که تا پایان ماه جاری توافقی درباره بودجه حاصل نشود، حزب آبی و سفید باید برگزاری انتخابات دیگری را به پیش ببرد،‌ این در حالی است که دیگر اعضای حزب درباره شکستن ائتلاف کنونی هشدار داده و اعلام کرده‌اند که باید توافقی در این باره حاصل شود.

گانتز چند روز پیش نیز به اعضای حزب خود (آبی و سفید) گفته بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم به توافق حاصل شده با وی درباره نخست‌وزیری چرخشی پایبند نخواهد بود.

بر اساس توافقی که میان گانتز و نتانیاهو در ابتدای تشکیل کابینه حاصل شده بود،‌ قرار است که نتانیاهو در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) از نخست وزیری کنار رفته و گانتز جانشین وی شود.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها