تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

گرانی‌های اخیر توجیهی ندارد/ انتخابات آمریکا آکنده از فساد است

  • 16 آبان 1399 - 18:20

تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به گرانی‌های اخیر و ضرورت کاهش قیمت اجناس در جامعه گفت: گرانی‌های اخیر توجیهی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم عصر امروز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا گفت: به اذعان هر دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا این انتخابات آکنده از فساد، بداخلاقی، وحشت و ترس است که چندین هفته است سایه ترس و وحشت یک جنگ داخلی را بر سر ایالات متحده افکنده است و به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت.

سیاست‌های بایدن و ترامپ تفاوت چندانی باهم ندارد

وی ادامه داد: آمریکا مظهر شیطان در جهان امروز و فرعون زمانه است. لذا نگاه استعلایی و برتری جویانه در ذات فرهنگ و سبک زندگی و ساختار حکومتی آن مندرج است. از این جهت بین بایدن و ترامپ تفاوت چندانی نخواهد بود.

آل هاشم همچنین افزود: برای ما بایدن و ترامپ فرقی ندارد. ما به سیاست راهبردی دفاعی خود که همان بازدارندگی فعال است ادامه داده و هرگونه کنش‌های تحریک‌آمیز دشمن با رگبار موشکی ایران روبرو خواهد شد.

گرانی‌های اخیر ربطی به تحریم‌ها ندارد

وی سپس گفت: گرانی‌های اخیر واقعاً توجیه ندارد و هیچ استدلالی پشت سر آن نیست و ربطی به تحریم هم ندارد. این گرانی باید علاج شود و قابل علاج است، مسئولین باید با هماهنگی علاج کنند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: پایان جنگ، آزادی اراضی اشغالی آذربایجان، حفظ امنیت ارامنه ساکن قره باغ، حفظ مرزهای بین المللی و خروج تروریست‌ها از منطقه پنج محور نگاه متوازن و هوشمند رهبر حکیم انقلاب در مورد جنگ قره باغ است.

وی گفت: دستگاه سیاست خارجی ما باید با بهره مندی هوشمندانه و فعال از نگاه متوازن و هوشمند رهبر حکیم و فرزانه انقلاب به جنگ قره باغ توطئه‌های صهیونیسم خبیث را هرچه سریع‌تر خنثی کند.

فرهنگ عمومی عرصه تعالی و ارتقای باورهای بنیادین نظام اسلامی است

آل هاشم با تاکید بر اینکه فرهنگ عمومی عرصه تعالی و ارتقای باورهای بنیادین نظام اسلامی است، گفت: یکی از راهکارهای مجرّب در رفع بلایای عمومی، نظیر بلای ویروس منحوس کرونا، در کنار راهکارهای بهداشتی، اهتمام به استغفار است.

وی ادامه داد: بازداشت حبیب اسیود به عنوان یک پیروزی مهم اطلاعاتی می‌تواند از طریق ناامن سازی فضا برای عناصر تروریست و معاند که تحت حمایت دولت‌های اروپایی، آمریکا، اسرائیل و برخی رژیم‌های مرتجع عربی اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند، نقش مهمی در ارتقا بیش از پیش امنیت ملی ایفا کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها