تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

گرمای شدید زنگ خطری برای خوزستان است

  • 11 آبان 1399 - 21:13

اهواز- استاندار خوزستان گفت: خوزستان سال گذشته برای دو روز گرم ترین نقطه جهان بود و این گرمای شدید زنگ خطری برای استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز در پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی که در محل استانداری برگزار شد، به بیماری‌های غیر واگیر از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سرطان، فشار خون، ریوی، کلیوی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم دولت در بخش سلامت تدوین سند جامع سلامت در حوزه بیماری‌های غیر واگیر و کنترل آنهاست و برنامه‌های سالانه همراه با شعارهای مربوطه نیز در سال‌های اخیر برگزار شده است.

وی افزود: اگر کرونا بروز پیدا نمی‌کرد ما از بیماری‌های عفونی تقریباً رهایی پیدا کرده بودیم و از این نظر شاخص ما توسعه یافته می‌شد و تمرکز ما در بخش بیماری‌های غیر واگیر سوق پیدا می‌کرد اما کرونا توجه‌ها را به بیماری‌های عفونی جلب کرد و برگرداند.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: این بیماری نشان داد که بحث بیماری‌های غیر واگیر بسیار مهم است چرا کرونا کسانی را از بین برد که یک بیماری زمینه‌ای دارند و در این گروه از افراد بیشتر اثر و تلفات بیشتری به دنبال داشت.

شریعتی بیان کرد: در افراد فاقد بیماری زمینه‌ای آسیب و تلفات بسیار کمتری را داشتیم و این امر اهمیت و کنترل بیماری‌های غیر واگیر و تغذیه سالم را بیش از پیش به ما گوشزد و روشن کرد؛ هر چه بیماری‌های غیر واگیر کنترل شود، عوارض بیماری‌های عفونی کمتر خواهد شد.

استاندار خوزستان در ادامه به چاقی دانش آموزان و ارائه گزارشی در این خصوص، اشاره کرد و افزود: چاقی کودکان می‌تواند سلامت نسل آینده را به شدت به خطر اندازد و آموزش و پرورش موظف شد برنامه‌های مربوطه در این بخش را اجرا کند که در این زمینه می‌توان از سامانه شاد و صدا و سیما استفاده کرد.

شریعتی در پایان گفت: همچنین در خصوص تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین نیز گزارشی ارائه شد و با توجه به اینکه در دو روز در سال گذشته خوزستان گرم‌ترین نقطه زمین شناسایی شد، زنگ خطری برای ماست و بنا شد دستگاه‌های متولی در این حوزه برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها