تاریخ : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021

گزارشی از همنوازی پشتدار و پیمانی / موسیقی لرستان به روایت کمانچه و تنبک+فیلم

  • 21 خرداد 1400 - 14:32

همایون پشتدار و بابک پیمانی از هنرمندان موسیقی لرستان هستند که تا کنون اجراهای بسیاری به صورت همنوازی به صحنه برده‌اند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ مجموعه کنسرت‌های آنلاین آرام آرام در مسیر خودش قرار گرفته است و پیش می‌رود، مسیری که البته باید خیلی زودتر از این‌ها و در همان ماه‌هایِ نخستِ شیوع ویروس کرونا هموار می‌شد.

اکنون دور چهارم کنسرت‌های آنلاین با عنوان «برخط ماه و نوا» و با حمایت بنیاد رودکی، انجمن موسیقی و دفتر موسیقی آماده پخش است، اجراهایی که در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک ضبط و آماده پخش شده است.

پیش از این نیز سه دوره از این کنسرت‌ها برگزار شده که دور نخست آن نه تنها موفقیتی نداشت که انتقادهای تندی هم از سوی هنرمندان و از سوی مخاطبان در پی داشت. با این حال دوره‌های دوم و سوم این اجراها با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد و علت این موفقیت هم کیفیت بالای تصاویری بود که از اجراها ضبط و پخش می‌شد.

اکنون کنسرت‌های آنلاین به چهارمین دور خود رسیده است.

یکی از اجراهای این دوره از کنسرت‌های آنلاین مربوط به دونوازیِ‌ کمانچه و سازهای کوبه‌ای است. همایون پشتدار نوازنده کمانچه و بابک پیمانی نوازنده سازهای کوبه‌ای در کنار هم اجرایی داشته‌اند که حاصل آن، روز جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۲۱ برای مخاطبان پخش خواهد شد.

اجراهای این دوره از کنسرت‌های آنلاین، ابتدا در تالار رودکی به صورت تصویری ضبط شدند و قرار است از امشب و در زمان‌های از پیش تعیین شده پخش شوند. یکی از اجراهای این دوره از کنسرت‌های آنلاین

در ادامه می‌توانید گزارش تصویریِ خبرنگار تسنیم از روند اجرا و ضبطِ دونوازیِ کمانچه و سازهای کوبه‌ای را ببینید:

 

موسیقی ,

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها