تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

گزارش الرایه از سیطره ایرانی‌ها در لیگ قطر و جذب صخره پرسپولیس

  • 06 آبان 1399 - 9:30

روزنامه الرایه قطر در مطلبی به نقل و انتقالات لیگ ستارگان این کشور پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه الرایه قطر به بررسی تحلیل تغییرات صورت گرفته در تیم‌های قطری پرداخته که در این بین به سیطره با سابقه ایرانی‌ها خصوصا اختصاص سهمیه آسیایی باشگاه‌های قطری به جذب لژیونرهای ایرانی اشاره شده است.

به نوشته این روزنامه در بین 12 تیم لیگ قطر تیم فوتبال القطر تنها تیمی است که سهمیه 5 بازیکن خارجی خودش را تکمیل نکرده و هنوز می‌تواند یک بازیکن آزاد آسیایی جذب کند تا جانشین رشید اف ازبک شود. گفته می‌شد بشار رسن عراقی در آستانه توافق با القطر است اما این انتقال نهایی نشد.

با توجه به سهمیه 5 بازیکن خارجی برای هر تیم قطری امکان جذب 60 بازیکن خارجی در لیگ این کشور وجود دارد که تا پایان نقل و انتقالات 58 بازیکن خارجی جذب شده و البته القطر همچنان می‌تواند دو بازیکن دیگر خارجی را از سهمیه آزاد جذب کند.

به نوشته الرایه در این فصل 17 بازیکن جدید راهی لیگ قطر شده که سابقه حضور در این کشور را نداشته‌اند. همچنین این 58 بازیکن از 24 کشور و 5 قاره مختلف جهان به قطر آمده‌اند.

در حال حاضر سه کشور ایران، الجزایر و برزیل هر کدام 7 بازیکن در لیگ ستارگان قطر دارند و از این نظر صدرنشین جدول بازیکنان خارجی لیگ این کشور به شمار می‌روند. این در حالی است که باشگاه القطر در آستانه توافق با یوسف بلایلی الجزایری قرار دارد و در صورت جذب این بازیکن الجزایر 8 نماینده در فصل جاری لیگ ستارگان قطر خواهد داشت.

سیطره ایرانی بر سهمیه‌های آسیایی

الرایه همچنین با درج عنوان «سیطره ایرانی بر سهمیه‌های آسیایی» نوشت: بازیکنان ایرانی بیشترین حضور را در سهمیه‌های آسیایی باشگاه‌های قطری به خود اختصاص داده‌اند. 7 بازیکن ایرانی در 6 تیم لیگ ستارگان قطر عضویت دارند که سهم العربی دو بازیکن است. شجاع خلیل‌زاده مدافع پرسپولیس آخرین بازیکنی بود که در ساعات پایانی نقل و انتقالات به الریان پیوست. مهدی ترابی و مهرداد محمدی عضو تیم العربی هستند، امید ابراهیمی در الاهلی، پژمان منتظری در الخریطیات، روزبه چشمی در ام صلال، و رامین رضاییان در الدحیل بازی می‌کنند.
در ادامه این گزارش آمده که  امید ابراهیمی تنها لژیونری است که به لیگ قطر بازگشته، بازیکنی که فصل گذشته در یوپن بلژیک حضور داشت و در این فصل به الاهلی بازگشت.

الرایه انتقال شجاع خلیل‌زاده را یک خرید متمایز در خط دفاع ارزیابی کرده و نوشته است: الریان در آخرین ساعات نقل و انتقالات موفق شد بازیکن قلب دفاع پرسپولیس و مدافع ایرانی  را به خدمت بگیرد. خلیل‌زاده در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد قدرتمندی داشت و مثل صخره‌ای می ماند که اهداف مهاجمان را خنثی می‌کرد. موفقیت الریان در این انتقال موجب تقویت خط دفاعی این تیم خواهد شد و بازی‌های گذشته به خوبی نشان داده که الریان به این مدافع ایرانی نیاز دارد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها