تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

گزارش توئیتری ظریف از رایزنی‌هایش با مقامات پاکستان

  • 21 آبان 1399 - 23:23


وزیر امور خارجه ایران در گزارشی توئیتری رایزنی‌هایش با مقامات پاکستانی در اسلام آباد را مفید و مثمرثمر خواند و گفت که درباره تجارت مرزی، امنیت و هماهنگی در خصوص تحولات منطقه از جمله افغانستان توافقاتی حاصل شده است.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شامگاه سه شنبه ۲۰ آبان ماه در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی و در پاسخ به دعوت شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان به اسلام آباد سفر کرد، امشب (چهارشنبه) در گزارشی توئیتری درباره این سفر نوشت: گفت‌و‌گوهای مفصل و مفیدی در پاکستان درباره تجارت مرزی و امنیت و همچنین مبادلات از طریق تهاتر انجام شد. 

وی افزود: در ملاقات با شاه محمود قریشی وزیر خارجه، ژنرال باجوا فرمانده ارتش و عمران خان نخست وزیر پاکستان، درباره هماهنگی در خصوص منطقه از جمله افغانستان و دیگر موضوعات جهانی از جمله تعصبات ضد اسلامی به توافقاتی نائل شدیم. 

 

 

به گزارش فارس، عمران خان نخست وزیر پاکستان در دیدار ظریف بر تقویت مناسبات با ایران تاکید کرد.

وزیر خارجه پاکستان هم در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد این کشور اجازه اقدامات خصمانه علیه ایران را نخواهد داد.

وزیر امور خارجه همچنین در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان گفت که از سوی جمهوری اسلامی ایران گذرگاه ریمدان در استان سیستان‌ و بلوچستان طی هفته آینده گشوده خواهد شد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها