ورزش

گزارش جالب فیفا از خشونت‌های مجازی علیه فوتبالیست‌ها

گزارش های فیفا نشان می دهد که نیمی از فینالیست های یورو و جام ملت‌های آفریقا مورد سوء استفاده مجازی قرار گرفته اند.


به گزارش ایلنا، گزارش جدید فیفا نشان می‌دهد که بیش از نیمی از بازیکنانی که در آخرین رقابت‌های قهرمانی اروپا و جام ملت‌های آفریقا شرکت کرده‌اند، از سوء استفاده تبعیض آمیز آنلاین و فضای مجازی رنج می‌برند.

مارکوس راشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا در تابستان گذشته پس از از دست دادن پنالتی های خود در جریان شکست انگلیس مقابل ایتالیا، مورد آزار فراوان قرار گرفتند.

اما این سه نفر تنها نبودند و فیفا به یک مسئله واقعی در بازی در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای هدف قرار دادن فوتبالیست‌ها اشاره کرد.

این گزارش که توسط Threat Matrix به درخواست فیفا انجام شد، صدها هزار پست منتشر شده در مرحله نیمه نهایی و نهایی دو رقابت قاره ای را مورد مطالعه قرار داد.

این نشان داد که بیش از 55 درصد از بازیکنانی که در فینال شرکت کردند، نوعی سوء استفاده تبعیض آمیز را دریافت کردند، که بیشتر این پیام‌ها از سوی کاربران در کشورشان بود.

بدرفتاری علیه سه بازیکن سیاهپوست انگلیس که پنالتی های خود را از دست دادند بیشتر بود، اگرچه در مجموع یک بازیکن تعویضی مصر برای بیشترین حجم پیام های توهین آمیز انتخاب شد.

این گزارش همچنین تفاوت‌هایی را بین پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، در حالی که سوءاستفاده در توییتر در فینال‌ها ثابت‌تر است، در حالی که در اینستاگرام ثابت شده که بیشتر تحت تأثیر رویدادها، به عنوان مثال در عواقب فوری شکست انگلیس قرار دارد.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا