تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

گزارش دومین گروه ناظران بین‌المللی درباره تقلب در انتخابات آمریکا

  • 21 آبان 1399 - 18:46

دومین گروه ناظران بین‌المللی انتخابات اعلام کردند که علیرغم ادعاهای ترامپ، هیچگونه سند و مدرکی مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ را نیافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، دومین گروه از ناظران بین‌المللی انتخابات از سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) امروز چهارشنبه اعلام کردند که علیرغم ادعاهای ترامپ، هیچگونه سند و مدرکی مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ را نیافته‌اند.

بنا بر اعلام «هیل»، گزارش اولیه این گروه که هفته گذشته منتشر شد، بر اساس مشاهدات ۲۸ کارشناس از ۱۳ کشور بود که اقدامات انتخاباتی در واشنگتن، و ۴ ایالت جورجیا، آیووا، مریلند و میشیگان را پیگیری کرده بودند.

بر این اساس، ناظران پیش از مشاهده روند رای‌گیری زودهنگام، فعالیت‌های انتخاباتی ستادها و روند نهایی رای‌گیری در روز انتخابات، با مقامات ایالتی و انتخاباتی، مقامات حزبی و سایر مقامات در ایالت‌ها و واشنگتن دیدار کرده بودند. به گفته آن‌ها، هیچ مدرکی دال بر تقلب یا بی‌نظمی در رای‌گیری در انتخابات مشاهده نشد.

گفتنی است، با اعلام پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در سوم نوامبر از سوی رسانه های آمریکا، ترامپ اعلام کرد که تقلب گسترده در آن را به نهادهای قضائی این کشور خواهد کشاند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها