سیاسی

گفت‌وگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و ترکمنستان درباره اجلاس آتی سران کشورهای حاشیه خزر

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با «رشید مردوف»، وزیر امور خارجه ترکمنستان در مورد اجرایی کردن توافقات دوجانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای به‌ویژه اجلاس آتی سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق‌آباد، گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.

به گزارش ایسنا ،حسین امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو ضمن اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران، این بازدید را نقطه عطفی در مناسبات دو کشور خواند که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه میان دو همسایه دارد.
وی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت پیگیری و اجرای توافقات دوجانبه را  اعلام کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین حمایت جمهوری اسلامی ایران از میزبانی عشق‌آباد جهت برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر را اعلام  کرد. رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز ضمن تشکر از تلاش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از رئیس جمهور ترکمنستان در سفر اخیرش به تهران، این بازدید را سرآغاز فصل نوینی از روابط دو کشور دانست.
 وی همچنین آمادگی وزرا، روسای سازمان‌ها و بخش خصوصی ترکمنستان جهت نشست با همتایان ایرانی برای اجرایی کردن توافقات حاصله در دیدار روسای جمهور دو کشور را اعلام کرد.
رشید مردوف بار دیگر به‌صورت رسمی بر دعوت رییس جمهور کشورش از رییس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر در عشق‌آباد تاکید کرد.
انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا