تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

گفت‌وگوی تلفنی ولی‌عهد ابوظبی با رئیس جمهور مصر درباره تحولات منطقه

  • 15 آبان 1399 - 8:38


ولی‌عهد ابوظبی تلفنی با رئیس جمهور مصر درباره تقویت روابط دوجانبه میان دو کشور و تحولات منطقه و جهان گفت‌وگو کرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ولی‌عهد ابوظبی با رئیس جمهور مصر تلفنی درباره تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات( وام)، شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی‌عهد ابوظبی و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر تلفنی درباره روابط دو کشور و راه های توسعه آن در زمینه های مختلف در راستای آنچه تحقق منافع مشترک خوانده می شود گفت‌وگو کردند.

ولی‌عهد ابوظبی و رئیس جمهور مصر همچنین تحولات منطقه و جهان را مورد بررسی قرار داده و به تبادل دیدگاه در این خصوص پرداختند.

بر اساس این گزارش تازه ترین تحولات منطقه عربی و چالش ها و مسائلی که این منطقه با آن مواجه است از جمله دیگر مسائل مورد بحث میان مقام اماراتی با رئیس جمهور مصر بوده است.

طبق گزارش خبرگزاری امارات، دو طرف در این تماس تلفنی بر اهتمام خود به ادامه رایزنی و هماهنگی میان دو کشور درمورد مسائل متعدد و مشترک تاکید کردند به گونه ای که به تقویت روابط برادرانه منجر شود  و امنیت و ثبات و صبح و توسعه منطقه و ملت های آن را تقویت کند.

تحلیلگران معتقد هستند در نتیجه عادی سازی روابط میان امارات با رژیم صهیونیستی روابط ابوظبی و قاهره تقویت شده باشد. مصر نخستین کشوری است که در سال ۱۹۷۹ با رژیم صهیونیستی توافق سازش کرده و به تازگی امارات و به دنبال آن بحرین و سودان تحت فشار آمریکا به قطار سازش ملحق شدند.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها