• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

گلایه مردم از وضعیت جذب نیرو و ارائه خدمات در ادارات لرستان

  • 05 آبان 1399 - 19:05

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان، گفت: مردم از وضعیت جذب نیرو و ارائه خدمات در ادارات این استان گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی امروز دوشنبه در دیدار با مدیرکل و معاونان سازمان بیمه سلامت ضمن تبریک هفته بیمه سلامت، اظهار داشت: امید بخشیدن و سلامت جسم و روح از آموزه‌های دین اسلام است در همین راستا بیمه سلامت می‌تواند امید به زندگی را دل مردم تقویت و تا حدودی فشارهای روحی و روانی که بر دوش بیماران بوده را بردارد.

وی با بیان اینکه عدالت در اسلام مورد تاکید است، افزود: عدالتی که در اسلام مورد تاکید است می‌تواند در بیمه سلامت رعایت شود چرا که فلسفه وجودی بیمه سلامت در راستای برقراری عدالت در کیفیت و کمیت پوشش بیمه‌ای است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ارزیابی وضعیت مالی برای پوشش بیمه را نوعی برقراری عدالت در پوشش بیمه‌ای دانست و عنوان کرد: پرداخت حق بیمه سلامت افراد بر اساس ارزیابی وضعیت مالی در واقع به معنای برقراری عدالت در سلامت است چرا که بر اساس این ارزیابی در تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت عدالت رعایت می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی، بیان کرد: خدمات نظام اسلامی در طول تاریخ شگفت انگیز بوده البته گاهی سو تدبیرهایی ایجاد می‌شود که سبب می‌شود خدمات نظام از جمله بیمه سلامت کمرنگ شوند و افرادی که از پیشینه خدمات نظام اطلاعات کافی ندارند در قضاوت‌ها دچار اشکال شوند.

وی، بر توجه به بیماران خاص توسط بیمه سلامت تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی لازم است به بیماران خاص که در دهک‌های پایین جامعه هستند ضرورت دارد، در مقاطعی از زمان کم کردن تعهد بیمه نسبت به اقلام دارویی کار پسندیده‌ای نبود بلکه باید در سطح کلان به گونه‌ای عمل شود که تعهدات بیمه‌ای در رابطه با اقلام دارویی مورد نیاز بیماران افزایش پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه در بیمه سلامت جنبه‌های سلامت در همه امور اداری سازمان باید مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: متأسفانه برخی از مردم استان از تبعیض در جذب نیرو، ارائه خدمات توسط ادارات گلایه دارند، اگر واقعاً قرار است در ادارات نیرویی جذب شود باید این جذب نیرو اطلاع رسانی شود و همه واجدین شرایط در مقایسه شایسته سالاری شرکت کنند.

حجت الاسلام شاهرخی، خاطر نشان کرد: در جذب نیرو و ارتقا مشاغل درون ادارات باید نسبت افراد با نظام جمهوری اسلامی و پایبندی آنها به التزام دینی در کردار، گفتار مورد نظر باشد نه نسبت داشتن با افراد خاص، چرا که جذب نیرو بر اساس نسبت‌های فامیلی مردم را آزار می‌دهد.

وی، اظهار داشت: امیدواریم سازمان بیمه سلامت با تقویت نسخه نویسی الکترونیک، هم افزایی با سایر دستگاه‌ها هزینه‌های درمانی و پزشکی را مدیریت و بر ارائه خدمات به مردم افزوده و همچنین رعایت اعتدال و شئونات اسلامی در مجموعه بیمه سلامت در امید مردم به زندگی بسیار مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، افزود: در کشور مشکل و گره‌ای نیست که باز نشود بلکه می‌توانیم با تدبیر، علم و درایت، آموزش، پژوهش کار مضاعف و متراکم مشکلات را حل کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه ارزیابی وضعیت ملی برای پوشش بیمه‌ای افراد کار پسندیده‌ای است، عنوان کرد: امیدواریم ارزیابی وضعیت مالی نه تنها در ارائه خدمات بیمه سلامت بلکه در هدفمندی یارانه‌ها و سایر امور رعایت شود.

وی، بیان کرد: با توجه به اعمال محدودیت‌ها و تقلیل کارمندان به واسطه ویروس کرونا فعالیت ادارات با ۵۰ درصد نیرو نباید به گونه باشد که کار مراجعه کنندگان روی زمین بماند متوقف شود و یا خللی در خدمات ایجاد شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها